| Elenaa13 a întrebat:

Salut,TPU! Am facut sex anal cu prietena mea, nu am ejaculat inauntru si nici pe langa dar am atins-o in jurul vaginului cu penisul cand aveam pe el lichid preejeculator. Exista vreo problema? Adica din cate stiu eu nu, dar vreau mai multe pareri. Poate fii vorba despre o posibila sarcina? Mentionez ca prietena mea este virgina. Ajutati-ma, va rog! Multumesc anticipat.

9 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu. Si intereseaza-te de lucrurile astea inainte de a te apuca de treabahappy

| monykutza a răspuns:

Sunt sanse foarte mici sa ramana.
Sa faca un test pentru linistea voastra

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Nu, pentru ca are titlul de virgina!

| sofisis a răspuns:

O lamurire : prietena ta NU mai e virgina. Ca inca e nedeflorata, asta e altceva. Dar virgina nu se mai poate numi.
Exista riscuri, da. Pentru ca lichidul femeilor exista ca sa usureze sarcina spermatozoizilor de a patrunde inauntru. Se stiu o gramada de cazuri in care s-a ramas de la petting.
Asta nu inseamna ca e musai. Nu va mai jucati cu focul. Ori faceti sex pe bune si va protejati ASA CUM TREBUIE, ori o lasati balta de tot si mai asteptati.

| Mussette a răspuns:

Daca nu a patruns in vagin, nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca acel lichid preejeculator, ajungea in vagin, in diferite perioade ale lunii, riscul unei sarcini putea fi mai mare sau mai mic. Dar o data ce acesta a fost pe exterior, ulterior daca aceasta a facut si un dus, nu este nici o sanse, deci...stai linistit happy
Aaa, si nu uita...pentru sexul anal, protejati-va intotdeauna, pentru ca infectiile si bolile sunt mult mai mari.
Baftahappy

| PeFuga a răspuns:

Veste proasta: nu mai este virgina! happy

Răspuns utilizator avertizat