| beautifullie a întrebat:

Dupa voi, se poate sa iubesti doua persoane simultan?

Răspuns Câştigător
| Demonull a răspuns:

Nu,logic ca nu.asta nu e iubire asta e curvareala.sa-ti si explic pentru ca m-am mai confruntat cu situatii asemanatoare.
X are o relatie serioasa cu Z, sa spune de 3 4 ani chiar. apare monotonia intre X si Z dar totusi ei se iubesc (tin practic unul la altu si nu ar vrea sa renunte).Bun. apare Y (na belea) Y reprezinta pentru X sau pentru Z (depinde cu cine se intalneste) ceva nou, ceva interesant si bum te indragostesti.Ei, acum e acum.pe cine iubeste X pe Z sau pe Y? grea matematica nu? dar mai grea ca solutia asta nu este cu egal happy
Explicatie:Adevarat X, tine la Z pentru ca si-a petrecut mult timp cu el/ea si nu ar vrea sa il/o raneasca.Dar Y. tine si la Y dar ce sa faca? o iubeste? poate da poate nu, poate e atractia de moment poate nu.(mister sau nu?)
Revin la X si la Z principalii protagonisti. daca totul era ok intre ei X nu era atras si de Y nu? si nu aparea dilema asta.
Deci in final nu. daca iubesti cu adevarat ceilalti ar trebui sa-ti fie indiferenti, sa fie straini pentru tine si atat.
Ah, ce grea e matematica asta.

37 răspunsuri:
| Hades94 a răspuns:

Parerea mea este ca nu happy eu nu as putea sa iubesc 2 persoane simultan happy

| mimiwewem a răspuns:

Nu,nu se poate.
Două persoane poți să placi, dar iubi, în nici un caz.

| Luiza-Marta_Mindrila_1996 a răspuns:

Nu sincer sa iti spunpentru ca daca simti ca iubesti 2 persoane deodata si ma refer la baieti\fete este o perioada pentru tine in care esti foarte indecisa si putin bulversata, incearca sa te gandesti bine si sa iti pui intrebarea "Eu chiar ii iubesc?"
Sper ca ti-am fost defoloswinking

| Kinezuu a răspuns:

NU

| Ivannaa a răspuns:

Posibil, dar si mai posibil este sa o iubesti pe una iar pe cealalta doar sa o doresti.

| Primeape a răspuns:

Nu e posibi. Pot sa iti placa doua persoane, dar sa iubesti vei iubi doar o persoana.

| stancuioana a răspuns:

Da se poate, dar pana la urma trebuie sa alegi