| spiridush2012 a întrebat:

Se poate sa iubesti doua persoane in acelasi timp?

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu mi s-a intamplat niciodata...doar poate ca esti atrasa de doua persoane. dar cu siguranta la una tii mai mult.big grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, parintii nu ii iubesti pe amandoi, copii daca ai mai multi nu ii iubesti pe toti... Din alt punct de vedere insa stii proverbul "cine fuge dupa doi iepuri nu prinde nici unul "

| Dan a răspuns:

Dar trei persoane? Ti s-a intamplat asta.

| crizantema a răspuns:

Nu prea.Esti cumva una din cele doua persoane?

| spiridush2012 explică:

Nu, nu mi s-a intamplat sa fiu una din cele doua persoane laughing)--->pentru.crizantema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mi se intampla adesea, exista totusi o primorditate, unul dintre ei va face un pas gresit asa ca nu strica o rezervalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce? Asculti ce spune Biblia? Adica sa-ti iubesti aproapele? Doamne Allinna vorbesti de parca ai fi cu masina.(despre rezerva)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da, dacă mergi pe două fronturi.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred... Sentimentele sunt uneori incurcate... Numai sti ce simti si poti spune cu mare usurinta le/ii iubesc pe amandoi/-doua
Si aici intra toatae amintirile toate sentimentele si tot "contextul" ...asa iti poti da seama... poate fi doar atractie... poate fii iubire. Nu putem iubi pe cine vrem ...blestemata dragoste...

Dar asta e viata si nah... mie imi e cel mai greu.laughing
Eu iubesc pe toata lumea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu in nici un caz Pe parte materiala da

| gianinutza a răspuns:

Se poate...