| beautifullie a întrebat:

Dupa voi, se poate sa iubesti doua persoane simultan?

Răspuns Câştigător
| Demonull a răspuns:

Nu,logic ca nu.asta nu e iubire asta e curvareala.sa-ti si explic pentru ca m-am mai confruntat cu situatii asemanatoare.
X are o relatie serioasa cu Z, sa spune de 3 4 ani chiar. apare monotonia intre X si Z dar totusi ei se iubesc (tin practic unul la altu si nu ar vrea sa renunte).Bun. apare Y (na belea) Y reprezinta pentru X sau pentru Z (depinde cu cine se intalneste) ceva nou, ceva interesant si bum te indragostesti.Ei, acum e acum.pe cine iubeste X pe Z sau pe Y? grea matematica nu? dar mai grea ca solutia asta nu este cu egal happy
Explicatie:Adevarat X, tine la Z pentru ca si-a petrecut mult timp cu el/ea si nu ar vrea sa il/o raneasca.Dar Y. tine si la Y dar ce sa faca? o iubeste? poate da poate nu, poate e atractia de moment poate nu.(mister sau nu?)
Revin la X si la Z principalii protagonisti. daca totul era ok intre ei X nu era atras si de Y nu? si nu aparea dilema asta.
Deci in final nu. daca iubesti cu adevarat ceilalti ar trebui sa-ti fie indiferenti, sa fie straini pentru tine si atat.
Ah, ce grea e matematica asta.

| beautifullie explică (pentru Demonull):

Foarte simpla matematica. numai ca matematica e o stiinta exacta, rationala, 1+1=2. de cand e iubirea rationala?

| Demonull a răspuns (pentru beautifullie):

ahaha. Evident vorbeam la figurat, bateam apropo la x si y care sunt folositi ca termeni in matematica happyera in ton de gluma.

| Demonull a răspuns (pentru beautifullie):

Si totusi daca ai putina imaginatie poti asemana matematica cu viata nu? referitor la intrebarea ta.simplu cand faci 1+1 =2 dar apare si al 3 lea termen, o necunoscuta sau un necunoscut se mai complica si matematica dar si in viata happy

37 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu se poate sa iubesti doua persoane in acelasi timp, pe una o iubesti iar pentru cealalta persoana simti in fel de atractie dar nici intr-un caz iubire

| DNSK a răspuns:

Unul mereu va triumfa, oricat ai incerca sa te minti.

| beautifullie explică (pentru DNSK):

Uite ce mi-a zis lifeonlyforlove: ca daca iubesti doua persoane in acelasi timp, alege-o pe a 2-a. daca ai fi iubit-o pe prima, a 2-a nu ar fi existat. ce parere ai?

| DNSK a răspuns (pentru beautifullie):

E un coment la piesa ce ti-am dat-o. si suna exact la fel.sentimentele-s infinite, exista atata timp cat tu existi. nu poti fi in 2 locuri in acelasi timp, dar de iubit poti iubi cat te tine inima.

| mimiwewem a răspuns:

Nu,nu se poate.
Două persoane poți să placi, dar iubi, în nici un caz.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Poti iubi o singura persoana. ce zici tu e atractie fizica, poti fi atras fizic de 100 de persoane simultan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar si mai multe. daca esti nimfomana.TU.dar ei? te iubeste vreunul?

| beautifullie explică (pentru anonim_4396):

Nu am pomenit nimic de sex.am zis de iubit, asta inseamna sentimente, suflet

| NuMaContrazice a răspuns:

Nu.

| xCrazyGirl a răspuns:

Nu, pe o persoana o vei iubii intotdeauna pentru fizic iar cealalta cu adevarat

| FaithGaga a răspuns:

Da, sigur ca se poate happy

| lifeonlyforlove a răspuns:

Eu cred ca da.dc nu?
,, If you love two people at the same time, choose the second one.Because if you really love the first one, you wouldn't have fallen for the second.,,

-Johnny Depp

| Demonull a răspuns (pentru lifeonlyforlove):

Si tie ce iti spune chestia asta? ca poti iubi doua persoane?

| beautifullie explică (pentru lifeonlyforlove):

happy multumesc

| lifeonlyforlove a răspuns (pentru beautifullie):

Cu placerewinking

| lifeonlyforlove a răspuns (pentru Demonull):

Pai nu chiar iubi.tu doar crezi ca iubesti pe ambii de fapt il iubesti doar pe unul, pe al doilea il respecti, atractie fizica dar de fapt nu il iubesti.

| Demonull a răspuns (pentru lifeonlyforlove):

Bine ochi albastri, sunt de acord cu a doua parte a raspunsului tau.

| lifeonlyforlove a răspuns (pentru Demonull):

Mmm.really? nu e neaparatwinking

| Demonull a răspuns (pentru lifeonlyforlove):

laughing

| lifeonlyforlove a răspuns (pentru Demonull):

Ha...ha...ce nostim )

| Demonull a răspuns (pentru lifeonlyforlove):

Extrem de nostim, hahaha. tongue

| beautifullie explică (pentru lifeonlyforlove):

Nu e atractie fizica. nu se pune problema de asta, nu am 15 ani

| lifeonlyforlove a răspuns (pentru beautifullie):

Pai dragostea la fel e o atractie fizica, nu? numai ca la persoana pe care o iubesti e mult mai pronuntata.nici eu nu am 15 ani)

| lifeonlyforlove a răspuns (pentru Demonull):

Ok.

| beautifullie explică (pentru lifeonlyforlove):

Din punctul meu de vedere dragostea nu e o atractie fizica. poti iubi fara sa iti placa fizic persoana de langa tine. asta daca vezi celelalte parti frumoase ale persoanei respective

| Demonull a răspuns (pentru lifeonlyforlove):

Daca tu zici ca e ok, atunci e ok si din partea mea.

| lifeonlyforlove a răspuns (pentru beautifullie):

Pentyru mine atractie fizica nu inseamna sa imi placa infatisarea, inseamna faptul ca exista o legatura intre suflete, o atractie neinteleasa dar care exista.cred ca ai inteles ce vreau sa spun.

| Luiza-Marta_Mindrila_1996 a răspuns:

Nu sincer sa iti spunpentru ca daca simti ca iubesti 2 persoane deodata si ma refer la baieti\fete este o perioada pentru tine in care esti foarte indecisa si putin bulversata, incearca sa te gandesti bine si sa iti pui intrebarea "Eu chiar ii iubesc?"
Sper ca ti-am fost defoloswinking

| Kinezuu a răspuns:

NU

| Hades94 a răspuns:

Parerea mea este ca nu happy eu nu as putea sa iubesc 2 persoane simultan happy

| stancuioana a răspuns:

Da se poate, dar pana la urma trebuie sa alegi

| Ivannaa a răspuns:

Posibil, dar si mai posibil este sa o iubesti pe una iar pe cealalta doar sa o doresti.

| Primeape a răspuns:

Nu e posibi. Pot sa iti placa doua persoane, dar sa iubesti vei iubi doar o persoana.

| Alynutza_Alyna_1997 a răspuns:

Din punctul meu de vedere da, dar la un moment dat trebuie sa alegibig grin