| NoAntidote a întrebat:

Se poate sa iubesti doua persoane in acelasi timp, la fel de mult?happy

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Exista mai multe forme ale iubirii.Tocmai de asta nu exista termen de comparatie intre ele.Iti iubesti mama pentru ca ti-a dat viata, tatal pentru ca munceste pentru binele tau, animalele de casa pentru ca iti fac zilele mai frumoase si pe restul...altfel

| Zuzy a răspuns:

DA!
p mama si tatahappy

| LucianaaaX a răspuns:

Se poate, desigur!winking

| ioana_5498 a răspuns:

In cazu' in care unu' este actualul altu' este ex-ul...eu nu cred ca-i poti iubi, sigur iubesti unu' mai mult decat pe celalalt, poate ai facut o obsesie din unu', ma refer la faptul ca poate chiar un parfum te face sa te gandesti la el, sipe altu in asociezi cu cel pe care i-l iubesti si nu poti renunta la el, sau nu vrei sa fi singura ci ai impresia ca-l iubesti la fel de mult...asta este parerea mea, eu nu as putea sa iubesc 2 pers, mai ales in acelasi fel.

Sau, poti iubi 2 persoane la fel de mult, parinti, eu imi iubesc mama intr-un fel, si tata in altfel asa simt eu.

| ooOOMrDibbsOOoo a răspuns:

Da, totu e posibilwinking si da se poate happy numa ca nu cred ca or sa fie aman2 de acord cand or afla sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da bineinteles! Tu iti iubesti si mama si tata la fel de mult, in acelasi timp, de exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exemplul cu mama si tata nu a fost unul tocmai convingator, deoarece iubirea poate avea mai multe forme.
Eu una nu cred ca exista asa ceva. Daca iubesti cu intensitatea, gandul iti sta numai la acea persoana si o vrei alaturi de tine. Cand te gandesti la 2 persoane, nesiguranta isi spune cuvantul(n-ai habar de sentimentele tale fata de ei si nici invers, doar te simti bine in preajma amandurora).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate si eu iubesc doua persoane.