| FreddieM a întrebat:

Vi s-a intamplat sa iubiti doua persoane simultan?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,dar, am ales singuratea, ca una era prea departe, alta era prea aproape, dar nu era compatibilitate de gandire

| mihai69 a răspuns:

Da.

| mentholinks a răspuns:

Da, mai demult. De atunci numarul a mai crescut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar si daca s-ar intampla as sti ca imi trebuie o a 3-a. Pentru care nu simt mare chestie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu s-a întâmplat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este imposibil asa ceva. Cand crezi ca iubesti doua persoane, sunt de fapt doar iluzii, nicidecum iubire.
Nu ne referim la parinti, ca suntem la "Dragoste si Sex", banuiesc cel putin.

| llleo a răspuns:

Sigur că da. Pe mama și pe tata.

| FreddieM explică (pentru llleo):

Apreciez sinceritatea ta. Mersi pentru efort.

| Ale5184 a răspuns:

Nu ai cum. Daca ar fi sa alegi, cu siguranță una ar fi mai preferată decat cealalta

| Anee1667 a răspuns:

Mintea noastră este capabilă să placă mai multe persoane iar inima să iubească cu adevărat doar câțiva oameni.
Există mai multe tipuri de iubire : acea iubire pe care o simți față de familia ta, o iubire sinceră, pură, pe care o simți în permanență orice s-ar întâmpla, iubirea față de prieteni sau cunoștințe, care presupune dorința de a le fi bine, de a nu păți ceva și iubirea față de cineva care apare pur și simplu în viața ta, fără a pune întrebări, fără îndoieli, doar simți iubire și atât.
În cazul de față cel mai probabil tu placi două persoane simultan și aplici pe amândouă o iubire prietenească.

| LiviuMarcelaIonesco a răspuns:

Pe mama si tata

| FreddieM explică (pentru LiviuMarcelaIonesco):

Of, of ma-nduioseaza raspunsul tau. Bravo, iubeste-i pe-amandoi.