| Kinezuu a întrebat:

E a nu stiu cata oara cand va scriu poate din plictiseala, poate ca nu am la cine sa apelez nici eu numai stiu ce sa zic si cum sa mai incep.Am o viata care nimeni nu ii doresc sa aiba stiu o sa ziceti ca nu sunt singuru si poate altii au alte necazuri mult mai mari poate asa e dar stiti fiecare persoana are o poveste a vietii lui una mai trista alta mai vesele.Stiu foarte bine ca aici se pune intrebari nu se povesteste despre viata lui dar incerc habar nu am ce incerc, de cand sunt pe TPU am primit raspunsuri care mai de care, alti miau zis sa fiu optimist, alti miau zis sa nu fiu optimist sau nici pesimist, altii ma intrebau daca mai am frati fel de fel de raspunsuri. Vreau sa lamuresc cateva aspecte sunt singur la parinti asta pentru ca nu vreau sa imi mai apara raspunsuri gen nu ai pe nimeni frati, surori, parinti in fine.Am aproape 19 ani o varsta frumoasa in care merita sa iti traiesti viata bineinteles daca ai cu cine dar daca nu ai atunci e nasol si trist nu vreau sa mai aud raspunsuri de genu ca am o parere proasta despre mine ca nu e asa.Eu in scurta povestire a vieti o sa incerc sa redau cat pot tot ce am povestit in celelelate fragmente ale vieti mele incepand de la 14-15 ani.Am avut o viata fara noroc fara sa fi simtit anii adolescentei primul sarut, prima iubita, prima clipa de fericire din pacate nu am avut parte de ele, multi cu siguranta poate nu veti intelege tot ce povestesc eu si veti lua poate in ras sau poate nu, asta depinde de cat de maturi suntenti voi si daca veti fi in stare sa dati raspunsuri utile.Cu siguranta vezi zice frate treieste-ti viata bea, petrece distreaza-te nu vreau sa jignesc dar daca pe unii ii duce capu la atat inseamna fratilor aveti o problema grava la cap.Intradevar poate intr-o perioda frageda a vieti mele am facut si eu chestia asta luandu-ma dupa un anume anturaj in care peste un timp am realizat ca nu o sa ajung nicaieri, am ajuns in anturaju asta pentru ca m-am vazut singur neavand o iubita ca daca aveam cu siguranta nu ma mai interesa sa imi fac prieteni si asa sa ajung in anturaj.Imi amintesc ca aveam o varsta frageda vreo 13 ani (nu vreau sa primesc comentari de genu de ce imi doream o iubita la varsta aia? stiti foarte bine ca varsta care am zis-o eu e destul de inaintata pentru ce se intampla in ziua de azi majoritatea o fac de la 11-12 ani sau poate se gandesc la sex, nu ii acuz pe toti.Cum ziceam mai sus din pacate in adolescenta nu am avut si eu parte de mangaiere de iubire de primul sarut sa simt ca imi traiesc viata si adolescenta cum poate majoritatea dintre voi v-ati trait clipa chiar cineva imi zicea o chestie o persoana care e in varsta acum dar si-a trait viata 'bate fieru cat e cald' asa mi-a zis in momentul ala poate nu mi-am dat seama indeajuns sau poate ca da aveam 15 ani atunci eu la care i-am raspuns bre nu am cu cine mata crezi ca nu as dori sa imi treiesc viata, am ajuns la o conluzie trista pana si aia din comunism si dupa timpuri si-o traiau. Inca de la 13 ani ani incerc sa imi caut o iubita (nu vreau sa aud comentari de genu ce nu poti traii fara sa ai o iubita? chiar am primit comentarii de genu cei care veti spune asta sunteti praf nu vreau sa va critic sau jignesc dar unii dintre voi nu ganditi cand lasati un comentariu daca va e lene sa scrieti sau sa cititi tot ce povestec eu aici sau scrieti de dragu de a scrie mai bine numai scrieti.In anii astia am avut maxim 4 intalniri o cifra trista intr-adevar mai ales cand stau si ma gandesc ca altii isi schimba iubitele ca pe papuci sau ca au facut-o in anii astia minim cu 4 tipe. Apropo nu vreau sa aud comentari de genu fa-ti prieteni sau fa-ti alt anturaj sau spune-i unei amici sa te ajute nu vreau sa o iau de la capat sa va spun ce sunteti si ca sa stiti da frate in viata mea am avut prieteni dar mau dezamagit mi-am dat seama ca sunt cu doua fete numai banu ii intereseaza si nici macar o vorba buna nu iti dau cand esti la pamant isi freaca mainile de bucurie chiar nu ma mai intereseaza genu asta de oameni nici macar sa imi fac alt anturaj asta ca sa fie clar pentru cei care vor incerca sa dea comentarii de genu asta sper ca ne-am inteles.La scoala am renuntat cam acum doi ani anul asta trebuia sa fiu pe a 12-a din mai multe motive personale ale mele sufletesti voi niciodata nu veti intelege asa ca nici nu incerc sa o fac pentru ca nu veti intelege de ce am facut asta.Am ajuns sa am o viata trista, o viata in care trebuia sa fiu fericit si nu inteleg de ce? Urat nu sunt, frumos nu ma consider, inaltimea de 1.75 cred ca e buna greutatea potrivita fizic atletic deci gras deloc.Am ajuns sa ma masturbez din pacate si e trist pentru un baiat/barbat, asta consider eu, poate voi vedeti alfel lucrurile e problema voastra.Am mai auzit comentarii de genu de la unii dintre voi du-te pe centura dar vreau sa lamuresc chestia asta da frate am fost pe la 16 ani si nu am fost cum va duceti unii dintre voi pe centura am fost pe camera la tipe cu mult peste la ce va duceti voi in fine bineinteles contra cost dar am ramas cu o experienta ciudata.Imi amintesc ca cam tremuram cand am facut-o dar nu stiu de ce poate de emotii fiind prima oara, era o tipa cu doi ani mai mare ca mine frumusica, slabuta ca asa imi plac mie fetele doar eu o alesesem cu care sa ma culc, mai era o tipa grasa dar nu era pe gustu meu fiecare baiat are gusturile lui si aici vreau sa ajung pretentile mele la o fata nu sunt cine stie ce vreau doar sa fie frumusica, slabuta mai pe scurt sa imi placa(nu vreau iar sa o iau de la capat cu morala dar in unele comentari din fragmentele trecute mi s-a zis sa ma uit si la fete care nu sunt frumose... ce vreti fratilor sa stau cu toate uratele cu toate balenele nu pot fiecare barbat/baiat are gusturile lui sper ca am lamurit si asta, Ea m-a intrebat daca eu am mai facut-o iar eu i-am raspuns ca da ca am mai facut-o si ca am avut o relatie dar am mintit eu nu avusesem nici o relatie si nici nu o mai facusem pana atunci cu siguranta si-a dat seama ca am mintit si asta cred numai atunci cand tremuram, nici de sarutat nu am sarutato si nici pana in ziua de azi nu stiu sa sarut(nu vreau sa aud comentarii ca as fi gay ca nu sunt cu asta cred ca am lamurito)...nu am sarutato din anumite motive care le-am gandit la timpu ala poate ca am facut bine poate ca rau unul dintre ele era numai gandindu-te cu cati sa mai culcat si ce a mai facut. La final dupa sex ca dragoste nu a fost mi-a lasat si nr de telefon si ramasese sa o sun sa ne intalnim in privat dar imi amintesc ca tot in seara aia l-am aruncat nu stiu de ce dar in fine.Concluzia dupa experienta asta a fost una ciudata poate sa fi fost din vina prezervativului dar m-am gandit sa ma protezez ca asa e mai bine daca era iubita mea cu siguranta nu ma protejam pentru ca din cate am inteles e o alta senzatie mult mai placuta sa o faci fara prezevativ si chiar asa e ca multi miau povestit.Toata lumea sa lauda la mine numai ca sa ma oftice toti prosti au noroc toti nespalatii toti urati ma jur de iubite cum se face ca eu nu am eu nu stiu.Singuru lucru bun in viata mea s-a intamplat ca am luat permisu si ca ai mei mi-au dat bani sa imi ia-o o masina nu vreau sa aud comentari ca sunt de bani gata ca nu e asa banii niciodata nu aduc fericire asa gandesc eu. Poate pentru unii aduc dar pentru mine nu, mai bine prefer sa stiu ca mi-am facut o iubita si ca iubesc si sunt iubit ca viata pentru asta e lasata sa iubesti sa fi iubit ca doar o viata avem. Apropo mai vreau sa specific pe final ca am cautat si pe internet pe tot ce vreti voi mesenger, hi5, facebock tot ce vreti ca sa intelegi ca nu am cautat numai pe afara. Poate veti zice asteapta ca o sa apara si soarele pe strada ta si vei intalnii fata potrivita la timpul potrivit in locul potrivit ca am mai primit comentarii si de genul asta dar intrebarea mea va fi cand? sau ca dumnezeu mia pregatit o fata speciala pe gustu meu tot felul de comentarii. Stand in casa e clar ca nu iti va batea nimeni la usa sa imi zica gata a venit iubirea ta dar nici apucandu-ma de maine sa umblu de nebun pe strazi sa caut ca disperatu. Poate eu sunt genu de baiat putin mai timid recunosc putin mai intraznet dar asta cu siguranta se datoareaza lipsei experientei. Cam asta a fost povestea vietii mele una trista cand majoritatea se bucura de ea astept pareri, sfaturi. puteti sa imi lasati si msg privat cu siguranta ma voi astepta la pareri pozitive si negative dar un singur lucru vreau seriozitate de la voi poate nu ma credeti dar credeti-ma nu inventez nimic asta e viata mea. Eu cred ca viata mea e buna de film gen drama, Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut frate... sa stii ca esti mai special (in sensul bun) fata de alti baieti. Cei care au comentat (nu pot sa ii judec) au incercat sa iti dea sfaturi, dar ei nu stiu prin ceea ce treci tu. Pentru ca nu au trait asa sentimente grele. Uni care te-au sfatuit spun ca noi scriem doar din mila sau mai stiu eu ce. Adevarul este ca atat timp ca nu au trecut prin asa ceva, ei nu pot sa iti spuna doar ca din mila iti scriem -- sau ca nu ai nevoie de un umar pe care sa te sprijini. Eu nu iti scriu din mila, ci din dragoste de frate. Si sunt de parere ca ai nevoie de un umar pe care sa plangi. Nu are rost sa iti mai pierzi timpul cu astfel de comentarii. Prieteni adevarati nu ai cum sa gasesti usor, dar un frate care sa te poata consola si ajuta vei gasi incepand cu mesajul meu. Nu cauta sa iti faci prieteni din lume. Incearca sa gasesti oameni de caracter si care actioneaza nu din mila ci din dragoste de oameni. Societatea este meschină, uneori satanică, dar poti iesi "de sub blestem" odata ce constientizezi valoarea ta. Vreau sa iti spun ca cei care comenteaza pe ici sau pe colo si iti dau sfaturi de genu "viata e roz" sau "traieste-ti clipa" sunt oameni care vor sa ajute dar nu stiu nici ei cum. Crede-ma nimeni nu s-a nascut rau. Oamenii se inraiesc daca nu se intampla nimic ce isi doresc ei. Din discursul tau, mi-am dat seama ca esti un baiat foarte bun la suflet. Desi ai cazut, te-ai ridicat si ai formulat ideiile intelept. Esti un om cu suflet mare, dar care ai fost condus pe drumuri deosebit de ingrozitoare de niste "duhuri ale pierzaniei". Chiar daca in jurul tau vezi numai caca (excremente si fecale) sa stii ca tot aici este ingropat in mod tainic un inel cu diamante mare, stralucitor si frumos. Vointa ta este puternica ( un vant care merge spre tornada) dar ca sa poti indeparta fecalele si sa nu pierzi inelul printre fecale, vantul nu ajuta deoarece imprastie mai rau fecalele. Ai nevoie de apa. Apa curata foarte bine si aduce ordine. Adica ai nevoie de urmatoarele lucruri:
1. oricat de nemilos este trecutul incearca (treptat) sa il uiti.
2. niciodata sa nu minti cand te intreaba cineva pe strada sau in alt loc daca ai prietena - adica tu sa spui ca ai prietena cand tu nu ai( sau ca ai avut prietena dar nu mai ai). Spune adevarul intotdeauna chiar daca este rusinos. Daca vrei iti dau si explicatia stiintifica. Noi oameni avem un ADN destul de complicat, astfel incat lumina, de fapt fotonii din lumina) cand il ating pe ADN ii retin pozitia spiralei de ADN si secventa de nucleotide. De aceea scrie si in Biblie ca Dumnezeu are peste tot ochi,(mii de ochi) de aceea el vede tot. Si mai ales apa din noi (omul are peste 64 % apa) retine tot ceea ce facem. (stiu ca pare o aberatie dar este ADEVARAT (APA SI LUMINA AU OCHI) [poti cauta documentare despre MEMORIA APEI, sunt foarte bine puse la punct si sunt chestii adevarate] de pe catena 3` spre catena 5`. Problema este ca, atunci cand celulele se replica, printr-o serie de mecanisme care implica ribozomi si ARN ele preiau informatia de pe catena complementara. Vreau sa iti spun cu toate bazaconiile de mai sus ca daca suntem veseli si buni totul ne va merge bine si happy. Iar daca suntem tristi, vom fi din ce in ce mai tristi. Astfel apar si sinuciderile care sunt cele mai infecte lucruri si josnice posibile. Daca esti trist sau "disperat" cum zic uni membrii de pe TPU, feromonii (care sunt ca un fel de subsante chimice secretate de organism) fetele (protoneuronii lor olfactivi din nas) simt aceste substante eliberate de organismul tau si considera ca nu esti pe gustul lor. Dar incaodata! nu ele gandesc asa, ci hipocampul, talamusul si nucleii habenulari din creier care fac persoana sa creada ca nu esti compatibil cu "gustul" sau tipul de baiat placut de fata respectiva. Vreau sa iti spun ca nu ai nici un blestem, nu esti nici bolnav, esti chiar un frate pe cinste (nu sunt pocait sau vreo secta pentru ca sa spun frate) dar sa stii ca ar fi foarte ok daca incepi de AZI sa iti uiti trecutul ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat (DESI STIU CAT DE GREU ESTE). Singura solutie este sa incerci sa devii pozitiv, sa iti imaginezi un destin pe cinste si sa te consideri un baiat care poate agata pana si pe cea mai ipocrita si perversa fata. Tu chiar ai potential foarte mare. Ai curaj (nu ma refer la curaj nebunesc care merge mana in mana cu paranoia pe care majoritatea baietilor... sincer nici macar nu il au) dar care se dau rotunzi si ei de fapt sunt ascutiti mai tare ca un ciob de sticla. Stii, cu cat ai mai multe cunostinte, noi doctorii, ne dam seama ca exista Dumnezeu. Sincer regret fiecare zi in care nu l-am cunoscut pe Dumnezeu. Pentru ca, chiar daca esti suparat pe Dumnezeu sau te rogi sa ai o prietena nu vei fi ascultat. Sa iti spun de ce. Dumnezeu nu este asa cum crede lumea ca e. Nu Este nici om, nici reprezentarea din falsele icoane (la care sa nu te inchini) si nici cum preotii vorbesc (sau ca unii pastori). Dumnezeu este iubire, chiar el este cel care a spus ca barbatul si femeia sa - sa fie un trup. Si a mai spus ca omul paraseste pe tatal sau si pe mama sa si se va uni cu femeia sa si vor forma un trup. Deci vreau sa stii ca Dumnezeu vrea sa ai o prietena dar sunt duhuri si placeri de care nu scapi usor (masturbare si altele) care produc un fel de feromoni care resping fetele. Sa stii ca multi mint ca se masturbeaza, dar nu o fac ei doar se dau mari. E un viciu de care trebuie sa scapi, pentru ca produce impotenta sau ejaculare precoce si alte neplaceri. Nu am timp mult ca sa iti scriu dar vreau sa te tii tare sa te rogi la Dumnezeu chiar daca ceilalti oameni cred altceva, tu ai intrat diferit in societate si va trebui sa te deosebesti prin fapte bune si respect, credinta si iubire. Tu sa iubesti si sa nu ai nevoie de nimic in schimb. Daca faci asta vei fi baiat de succes. Nu lasa sa isi bata joc cei strambi la minte. Nu asculta orice sfat. Citeste biblia (matei cap 5 Predica de pe munte) si din Iacov. Chiar daca nu crezi in ele nu ma intereseaza, poate crezi. Eu pot sa iti demonstrez oricand ca ce este in biblie este adevarat. Adevarata stiinta certifica ca am fost creati de Dumnezeu si ca nu exista evolutie. Fiecare crede ce vrea. Dar sa nu uitam niciodata ca avem nevoie de oxigen chiar daca nu il vedem si ca nu trebuie sa credem in oxigen ca el sa existe ca gaz. Dumnezeu ne iubeste si orice pacat se iarta. La Dumnezeu nu exista pacat care sa nu poata fi iertat, asa ca orice problema ai adreseazate in primul rand lui Dumnezeu cu inima deschisa. Lasa toate celalate sfaturi ale oricui si vezi si filmul The Secret (este documentar te ajuta mult). De la un frate din lume.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Comitetul premiului Nobel te asteapta sa publici care este acel feromon uman.

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Lunga povestea ta si deznadajduita.
Dar,vad ca te lasi singur in voia amaraciunii si nu incerci sa fii putintel optimist.
Nu e dracul asa negru,mai omule!
Se pare ca preferi sa stai deoparte si sa privesti cum altii iau cele mai bune masini,fara sa te implici in vreun fel,preferi sa-ti plangi de mila.
Daca esti plin de pesimism,norocul te va ocoli mereu,nimanui nu ii face placere nici sa priveasca o fata trista si nici sa aiba de-a face cu o persoana amarata.
Fa-ti obiceiul sa ai un zambet pe fata si o privire vie,optimista.
Mergi la sala sa faci sport,vei cunoaste fete.
Mergi la un curs de dansuri,de calculatoare,de yoga,de fotografie,provoaca-ti singur ocaziile sa ajungi in compania fetelor.
Si,odata ajuns,nu astepta sa vina vreuna sa-ti pice la picioare,tu trebuie cu o vorba dulce,cu o privire,cu un gest sa ai initiativa!
Trezeste-te din letargie,nu mai sta sa-ti plangi de mila,ti se va acri sufletul de pomana si anii vor trece.
Iesi din casa,plimba-te,intra in librarii,in parcuri(cu o carte-n mana!),FA CEVA!
Pune-ti mintea la contributie si ajuta si tu, putin, norocul.
Bafta maxima!

| Pandicorn123 a răspuns:

Aa poftim? " nu vreau sa aud comentarii de genul asta " "nu vreau sa imi spuneti ca va rasari soarele si pe strada mhea" pai atunci ce sa iti spunem ca ne-ai lasat fara cuvinte in fine nu scriu comenatriul asta ca sa te critic dar o sa il scriu cum vreau eu netinand cont de ce ai spus adica sa nu scriu comentarii de genul asta.in fine. nu te descuraja ca va aparea soarele si pe strada tha. gasesteti o iubitha dar nu te descuraja. scuze e dimineata si nu prea am inspiratii la respunsuri la intrebari de ggenul asta

| bia0000 a răspuns:

Inteleg prea bine ce vrei sa zici...sad

| EmaEmax a răspuns:

Toata viata ta se invarte in jurul aceluiasi subiect "o iubita"...ai 19 ani, inca mai ai timp sa-ti faci una, unii oameni isi gasesc una si la 30 de ani, poate si mai mult...parerea mea e ca te victimizezi mult prea mult,incearca sa uiti de nevoia disperata de a avea o iubita si relaxeaza-te,lasa lucrurile sa vina de la sine sau dimpotriva incearca sa socializezi mai mult,daca tu probabil esti trist mereu si ingandurat cum vrei sa te bage o fata in seama? Sa sti, ca si viata mea e asemanatoare cu a ta, am 15 ani si pana acum n-am avut niciun iubit,recunosc ca si eu mi-am dorit in unele momente sa am unul dar prefer sa-mi traiesc viata si sa fiu fericita decat sa ma plang in fiecare zi ca nu am iubit, poate nu-ti place comentariul meu, dar asta e parerea mea.sorry

| SuperMagicSmile a răspuns:

1.Ai 19 ani, ce naiba e in neregula cu tine.treci printr-o faza ciudata in care crezi ca esti singur in lume si nimanui nu-i pasa.Ugh,tu chiar crezi ca dragostea vietii o sa-ti apara chiar acum, la 19 ani. Poti ajunge si la 40 fara sa o intalnesti...ce te face sa crezi ca doar fiindca nu ai avut o iubita pana acum esti blestemat?

2.Imi pare rau sa-ti spun,dar tu chiar ai asteptari mari.Tu te astepti ca aceea persoana care iti va fi suflet pereche sa fie frumoasa,slaba,pun pariu ca o vrei amuzanta, inteligenta, cu un caracter aparte.Pai,ar fi cazul sa te trezesti din visul ala al tau si sa realizezi ca asa persoana nu exista.Nu vei gasi niciodata o persoana perfecta.Si gasirea iubirii consta si in acceptare(in opinia mea). Daca o tii cu "idealurile" tale, fiecare fata pe care o vei intalnii o vei compara cu acel "ideal" si nici una nu se va masura asteptarilor tale.

3.viata ta nu e asa de rea asa ca treci peste aceste faze de romantic incurabil.Este o posibilitate foarte mare ca tu sa nu-ti intalnesti "sufletul-pereche" niciodata.

4.acum,de ce ai venit pe TPU sa ne spui povestea vietii tale? Pentru ca nimeni altcineva nu te simpatizeaza si tu vrei un umar pe care sa plangi si vrei ca cineva sa-ti spuna ca totul va fi bine? Ei bine,nimeni nu o sa faca asta deoarece pana la urma, nimanui nu-i pasa.Tie iti trebuie niste prieteni sa-ti spuna ca pana la urma, vei fi fericit.nu niste straini carora le e mila de tine.Eu cred ca ar trebui sa te duci la un psihiatru,nu sa iti petreci timpul pe internet asteptand simpatie de la straini. Oricum, pana la urma stii ca toti iti vor da acelasi sfat, si nimanui nu o sa-i pese de tine la sfarsitul zilei...

Truth hurts.you just have to accept it.

| szivarvany a răspuns:

Eu iau povestea ta chiar in serios dar pe bune chiar tree sa renunti la chestia asta cu nu vreau sa spuneti asta si aia si etc...lasand asta deoparte cred ca trebuie sa iti schimbi modul de gandire, apropo faza cu ce vreti sa ma combin cu toate uratele si balenele.a fost foarte urat din partea ta si cred ca problema ta este aici.Nu vreau sa ma intelegi gresit si eu sunt cam pretentioasa in ceea ce priveste partenerii dar trebuie sa inveti sa respecti lumea din jurul tau mai ales femeile si sa iti dai seama ca, caracterul este mult mai important decat infatisarea. Nimeni nu iti spune sa ai pe candva de care nu iti place dar incearca sa cunosti o persoana dupa care sa tragi linie si sa zici cv gen ok nu stiu e grasa dar are ochi frumosi ..are ochi frumosi dar nu este amuzanta dar mai important este inteligenta ...cred ca ai prins ideea sa faci o analiza si sa decizi pe urma daca merita sau nu

| ColorfulDreams a răspuns:

Viata ta nu e asa de rea cum crezi tu ca e, iar din cate am citit problemele vin din interirul tau. tu esti nemultumuit de viata, de ceilalti, dar si de tine. in primul rand tu ar trebui sa.ti faci niste prieteni, pentru ca din cate am inteles din ce am citit tu nu ai prieteni, iar asta e grav, pentru ca daca sunt niste prieteni adevarati ei vor fi aproape de tine cand ai mai mare nevie, iar cu acesti posibili noi prieteni vei cunoaste si fete noi. ai mai zis ca vrei sa.ti faci o prietena, dar din cate mi.am dat seama tu nu ai numai asteptari de la ea, dar tu te.ai gandit ei ce.i oferi. pentru ca daca tu continui sa ai aceasta perceptie gresita a lucrurilor ce ti se intampla si a lumii in general nimeni nu o sa vrea sa fie cu tine. nu o lua in nume de rau, da fiecare are problemele lui si nu ar vrea pe cineva langa el care in primul rand nu se iubeste pe sine. eu te sfatuiesc insa sa mergi la un consult specializat pentru ca nimeni nu te poate sfatui mai bine decat un specialist in acest domeniu. si ai grija de tine si gandeste.te ca nu ai o viata atat de rea si ca o poti face mai buna, totul depinde de tine, iar daca urmeaza sa fi dezamagit dintr.un anumit punct de vedere sau nu ai reusit un lucru care ti l.ai propus.incearca din nou si pastreaza in suflet rabdarea, increderea si speranta.

| Robertzyca a răspuns:

Frate eu cred ca tu esti un baiat chiar special, povestea ta este impresionanta
Nu te asa mai prejos incearca sa fi optimist.
Lasa totul in trecut.

| Anonimaemo a răspuns:

As vrea să-ți spun ca si eu sunt o fata de genul tau nu mai ca nu am avut puterea ca sa m-a ridic si am loato pe o cale gresia asa ca acum sunt Emo in fine povestea Vieți mele e tare lunga sad si trista daca vrei in privat mai vorbim sad sfatul meu pentru tine e sa te ridici si sa mergi inainte nu asa cum am făcut eu sad