| Eugeniusu a întrebat:

De curand mi-am facut o iubita din liceul la care sunt. O stiu de 2 zile, nu prea avem multe subiecte de discutat, nici lucruri in comun (adica n-am prea vorbit despre asta). Ea nu e din oras, n-am mai vazut-o pana acum, nu prea stiu ce sa-i spun cand o vad, cand sunt cu ea. Azi i-am spus ca o plac, ea nu a spus nimic, apoi am intrebat-o eu daca ea ma place. Mi-a raspuns cu "nu stiu", ce sa inteleg din asta. Vreau sa va spun ca incerc s-o sarut... adica am sarutat-o pe obraz, pe gura, dar nu sarut d-ala cu limba, ea nu se fereste. Nu stiu cum s-o fac sa fie atrasa de mine, adica si ea ma place, dar nu mi-o spune. Nici nu a incercat pana acum sa ma sarute... asteapta s-o fac eu mereu. Si nu prea vorbim in pauze cand suntem impreuna. Eu sunt timid, si ea e timida, dar mai putin decat sunt eu.
Intrebarile mele sunt:
Ma place si nu imi spune?
Cum as putea s-o fac sa-mi spuna ca si ea ma place?
Cum s-o fac sa fie mai atrasa de mine?
Ce intrebari sa-i pun cand sunt cu ea?
Ce subiecte sa deschid... despre ce?
Ce raspunsuri ar vrea sa-i dau?
Cum s-o sarut cu limba daca ea nu pare interesata de mine?
Ce sa-i spun ca s-o iau in brate, ca s-o tin de mana?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sincer? o fata vrea un barbat tu ai drum lung pana acolo,momentan sta cu tine din plictiseala, o fata vrea un barbat spontan,amuzant cu care sa ai ce discuta, sa aiba un fizic atragator, sa fie inalt, sa fie rece, indiferent nu un milog sexual, daca nu te place cum sa o saruti? apropo cum sa fie iubita daca nu te place visezi, crezi ca eu daca as fi fata as sta cu un milog sexual, obosedat sexual?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te-ai bagat intr-o relatie d'aia rasuflata, cum n-am avut si n-am suportat sa vad niciodata.
Te combini cu o fata cand ai ceva in comun cu ea, cand vezi ca ai ce vorbi.
Odata ce 's-a lasat', si umbla cu tine, iti iei oleaca mai in serios rolul de baiat, si devii o idee mai insistent, cand vorbiti, nu lasi semne de intrebare ca sa fii sa intrebi pe TPU. O intrebi pe ea, ca nu noi avem relatie cu ea.
Sarut... Cand ea nu-ti zice daca te place sau nu... Mai bine nu. Ia-o si tu ca orice baiat, intai o imbratisare prieteneasca, vezi daca sta, mai o bulaneala, incearca o gluma ceva. Nu te duci tzeapan la ea, si sari direct cu limba sa i-o bagi in gat.
In materie de pupaturi, un pup pe obraz pe neasteptate, cand pleaca acasa, e suficient pentru inceput.

| Doub a răspuns:

O ştii de 2 zile? Wth.

| Felicikagr a răspuns:

Ar trebui sa va cunoasteti mai bine...sa mergeti undeva impreuna la un film, de exemplu, gen comedie sau horror....sau ceva mai simplu, sa mergeti in parc, doar voi sau voi si prietenii daca sinteti timizi dar nu mereu cu prietenii, obtinei increderea, arata-i ca esti dragut, atent, afla cei place si va intelege(chiar si tu probabil vei intelege) daca te place...ia-o de mina usor, parca intro gluma, si daca nu refuza continua so tii, cuprindeo exact asa, iar sarutul cu siguranta vei reusi nu o poti saruta asa pir si simplu fara sentimente, intreab-o ce vrei sa cunosti despre ea si raspundei sincer... poti juca adevar/provocare impreuna cu prietenii vostri si cusiguranta o vei saruta(daca e asa important pnt tine)roagati prietenii sa-ti dea asa gen de provocarehappy