| anonim_4396 a întrebat:

E adevaarat ca multi barbati se masturbeaza chiar daca sunt casatoriti sau au iubita? De ce fac asta? Nu ii satisface sotia? Vor mai mult sex?

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Femeile cand isi ating scopul suprem de a deveni sotii nu le mai intereseaza cum arata, cum miroasa cat de grase sunt si automat barbatul este egal cu 0, nu mai vrea sex nu mai face placere pentru ca a obtinut ce a vrut sa fie sotie. din cauza asta avem divorturi in masa si inselari

| doctorandus a răspuns:

Citat din Coon și Mitterer: „Aproximativ 70 de procente din femeile și bărbații căsătoriți se masturbează cel puțin ocazional."

Coon, Dennis; Mitterer, John O. (1 ianuarie 2014). Psychology: Modules for Active Learning. Cengage Learning. p. 406. ISBN 978-1-305-16173-3. "Approximately 70 percent of married women and men masturbate at least occasionally."

Coon, Dennis; Mitterer, John O.; Martini, Tanya S. (5 decembrie 2016). Psychology: Modules for Active Learning. Cengage Learning. p. 407. ISBN 978-1-337-51708-9.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Exista si astfel de cazuri.

De ce? Pai motivele difera in functie de fiecare, nu am putea spune exact de ce. Dar daca ar fi sa imi dau cu parerea, probabil:
- ca vor sa faca ceva mai repede, "pe fuga" sau alte motive de genul, stiute doar de ei;
- vor sa simta acest lucru;
- poate se cearta cu partenera lor.

Desigur si alte motive.

| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt multumiti de prestatia facuta de sotie.

| NotNamed a răspuns:

Este foarte adevarat! Toti barbatii se masturbeaza, pana si cel care se jura ca nu o face de abia asteapta sa ajungă acasa sa il stranga de gat. O facem pentru ca simțim nevoia mai des dacat voi. Am vazut că sunt si fete care vor sa o faca zilnic sau chiar la 2-3 zile. In cazul asta m.as lasa de masturbat. Dar cum unele vor rar sau la 1-2 saptamani...pai penisul meu nu poate aștepta atat. Dupa cateva zile o ia razna, protesteaza cum stie el mai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Roberrt21 a răspuns:

Stii cum se zice... O l**ă la timpul ei face cat 100 de femei" laughing

| vfsshjjgdccf4422355ddd a răspuns:

E o activitate care mulți bărbați o fac din copilărie (de pe la 12 - 13 ani) și a rămas oarecum întipărită în mintea lor. E un fel de aducere aminte a tinereții fără griji

| AnonimEu10 a răspuns:

Este un instinct al barbatilor de a se masturba chiar daca au o sotie.