| Ellaabcd a întrebat:

Exista barbati care isi iubesc mai mult sotia decat mama? Daca acestia sunt cu femeia iubita inca din copilarie iar au o relatie foarte buna cu sotia si le spune ca le iubeste mai mult ca orice si decat mama lor e adevarat?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Bineinteles ca exista,de fapt cei mai multi isi iubesc sotia mai mult decat mama... daca e sa compari.
Pentru ca nu este acelasi tip de dragoste.
O mama e iubita complet diferit decat o iubita sau o sotie,fiecare are bucata ei de inima,partea ei in sufletul unui barbat.
In functie de cat de buna a stiut sa fie mama,fiul o va iubi,ii va purta respect sau ii va avea o slabiciune,sau uneori va incerca sa para indiferent.
Iubita,sotia,sunt iubite altfel,se amesteca si erotism aici,sentimentele au alta intensitate,e diferit.
In viata,un barbat traieste langa mama lui doar un sfert,restul de trei sferturi langa sotie.
Isi iubeste mama,dar isi asuma responsabilitatile de barbat,pe care exact mama i le-a insuflat.
Este motivul pentru care sotia ar trebui sa fie recunoscatoare soacrei ei,stiai? Ea e cea care i-a facut sotul baiat mare...happy
Capabil s-o iubeasca acum,sa-i fie alaturi si sa cresca impreuna un copil,doi,sa formeze o familie minunata!
Da,barbatii isi iubesc sotiile mai mult decat pe mame, in general.
Il poti crede, deci, la voi e si o situatie speciala, sunteti de atat timp impreuna!
happy

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Iubirile nu se pot compara, dar intr-adevar exista prioritati.

| MiruD a răspuns:

Off. Imi aduci aminte de iubitul meu. Stii de ce? El este plecat in Italia. Si stii ce mi-a zis?
"Daca te aduc si pe tine aici, nu vreau sa mai aud de Romania, si nu mai am ce cauta acolo!"
Te gandesti de ce a zis toate astea?
Mama lui si cu o sora mai mica sunt in Romania. Si el mi-a zis ca nu-l intereseaza decat sa vin eu acolo.
Si da, dupa cum vezi, sunt barbati care isi iubesc mai mult sotiile decat mamele. Si daca vreodata o sa ai norocul sa auzi ceva de genul sau sa ai un sot asa, pretuieste-l si iubeste-l! Sunt putini cei care renunta la mama si familie pentru sotia lor. happy

| Kirito21 a răspuns:

Sa inteleg ca nu esti multumita de raspunsuri ai postat intrebarea de vreo 3 ori. Iubirea fata de mama este una iar iubirea fata de sotie alta. Nu vad care este problema esti geloasa pe mama sotului sau ce? Este femeia care i-a dat viata si l-a crescut e normal sa o iubeasca si sa o respecte.