| PumpkinDoll a întrebat:

E adevarat ca daca faci sex iti dispar cosurile?

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Apar mai multi daca o faci prea des

| Adry05 a răspuns:

Depinde de la caz la caz. Daca acneea ta tine de o problema hormonala, da, iti trec. Daca nu, nu. La fel cum pentru unii uleiul de cocos ajuta iar pentru altii inrautateste. La fel cum zyneritu pe altii i-a scapat, altora nu le-a dat niciun rezultat.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, este doar o gluma!
Acneea dispare daca iti ingrjesti fata corect: spalat cu apa calda si sapun zilnic, mancat sanatos, samd.

| Violleta2022 a răspuns:

NU-i adevarat, sunt doar glume pe care le fac baietii mai mare cu tine!

| anamariarot a răspuns:

E nevoie să mergi la medic... Dacă e o acnee bacteriană, dispare sau se ameliorează cu ajutorul uleiului de cocos care e antibacterian. Totodată, uleiul de cocos e comedogenic, adică înfundă porii, deci ai șanse să ți-o înrăutățească. Iar asta cu sexul e un mit, pentru că probabil spre sfârșitul adolescenței când le dispar coșurile în mod natural, unii își încep și viața sexuală și o corelează cu asta. Gândește-te că sunt și persoane adulte care încă suferă de acnee, persoane căsătorite cu o viață sexuală activă, deci nu

| PumpkinDoll explică (pentru anamariarot):

Partea naspa e ca m-am oprit din ai stoarce acum vreo luna, dar faceam asta de vreo 2 ani si chiar daca or sa treaca cred ca o sa raman cu cicatricile, sunt si ''frumos'' rau rolling on the floor

| anamariarot a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Bine că te-ai oprit. Nu le mai stoarce, chiar rămân cicatrici. Eventual, mergi la o extracție la salon, că persoanele de acolo știu cum se face corect

| HazelEyes77 a răspuns:

E doar un mit tampit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da iti dispar si dupã iei alte bube happy

| Romanul86 a răspuns:

Bea multă apă și o să îți dispară toate coșurile. Bea mai mult de 2l pe zi.

| Raniaa a răspuns:

Bullshit!

| emilitalia a răspuns:

Este unul dintre miturile legate de acnee. Aparitia acneei nu are legatura cu frecventa relatiilor sexuale sau cu viata sexuala.
Acneea apare din cauza schimbărilor hormonale care au loc la vârsta pubertăţii şi afectează 80% dintre adolescenţi.
Acneea nu este o boală, ci o stare obişnuită a adolescenţei, care la unii se manifestă mai agresiv, iar la alţii trece neobservată. În ambele cazuri, este bine ca tinerii să acorde o atenţie mai mare igienei pielii folosind geluri şi săpunuri speciale şi să evite stoarcerea coşurilor pentru a nu rămâne cu cicatrici.

| PumpkinDoll explică (pentru emilitalia):

Si aproximativ cam pe la ce varsta dispar? ca am de pe la 15 ani si acum am 18 juma'(de ce dracu' a trebuit sa fiu prin aia 80%rolling on the floor )

| emilitalia a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Asteapta si ai sa vezi dar daca vrei sa si.......ca sa incerci nu ai decat rolling on the floor

| Nevroza a răspuns:

Da, este adevarat

| Uxellodunon a răspuns:

Poate in cazul in care igiena necorespunzatoare se asociaza cu organe genitale care vin in contact direct cu fata laughing)
Altcumva nu vad ce legatura ar avea

| confiturix a răspuns:

Nu stiu, dar poti sa incerci cu ulei de cocos. La mine a functionat