| bianca37 a întrebat:

E adevarat ca dupa ce iti pierzi virginitatea iti dispar si cosurile de pe fata?

15 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu, asta tine de alimentatie nu de viata sexuala, cosuri ai in momentul in care consumi mult zahar, ulei, paine, patiserie, prajeli, toate aceste grasimi care creeaza inflamatii in corp, acele inflamatii iesind la suprafata prin aceste cosuri, am fost plin pe fata, spate, umeri, dupa ce am renuntat la ce am mentionat mai sus au disparut total, se vede din poza de profil, iti recomand sa faci la fel, plus gheata care e un tratament minune pentru fata.

| dullcat a răspuns:

Nu.De unde si pana unde aceasta asociere?

| Hyperion7 a răspuns (pentru dullcat):

Așa zic ăștia mai bătrâni care ar trebui sa fie mai copți însă...

| dullcat a răspuns (pentru Hyperion7):

Clar...Din aceeasi categorie cu, de la sex ii cresc sanii' etc.laughing

| Hyperion7 a răspuns (pentru dullcat):

Exact

| J0B0MAT a răspuns:

Lol, nu.

| Hyperion7 a răspuns:

Acneea nu este doar pe fond hormonal, este și pe fond infecțios, alimentar etc
Adică sunt cazuri in care poate ai deficit de zinc (mineralul care ajuta pielea sa fie ok) așa că poți face sex cat vrei.
Sau poate ai probleme cu flora intestinala, ai nevoie sa iei probiotice.
Apropo, nici cremele nu ajuta foarte mult daca ai acnee din alte motive decât hormonale.
Pentru că ele poate îți vor usca câteva coșuri însă ele vor apărea înapoi.
Mai bine mergi la un dermatolog sau fă tu cercetări și vezi exact ce fel de acnee ai și cam care ar fi tratamentul.
Bafta!

| iulia0514 a răspuns:

Nu e doar un mit! Cel mai indicat este sa mergi la dermatolog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prosti...

| Ilovedinero a răspuns:

Nope

| healerdx7 a răspuns:

Nu.

| User123666 a răspuns:

Nu dispar întotalitate, e ceve normal în a avea cosuri.

| CatenaccioStyle a răspuns:

Nu, aparitia cosurilor tine atat de alimentatie, hormoni cat si de mostenirea genetica. Cunosc persoane care au cosuri pe fata si la 40 de ani si au familie acasa, deci nu se poate spune ca mai sunt niste persoane virgine laughing.

| Eusuntd a răspuns:

Nu, nu e adevărat

| sincert a răspuns:

Normal
uite-te la toate fetitele de 7 ani care au cosuri pe fata

bucurii