| cosmina_7159 a întrebat:

E adevarat ca daca faci sex, iti dispar cosurile de pe fata?

41 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e adevarat.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu este adevaratbig grin Astea sunt doar miturihappy

cami
| cami a răspuns:

Asta era remediul pentru cosurile tale?

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu e adevarat big grin

Alte răspunsuri
| andi a răspuns:

Cand faci sex, mai scapi de energii, asa stiam si eu, k iti mai trec si din cosuri, dar nu in totalitate si nu fara un ajutor din partea ta, o crema speciala, un tratament,

| kh1ss a răspuns:

Daaaaa...cum sa nu. Dispar de pe fata si apar pe f. d.

| gabimaris a răspuns:

Cosurile apar in perioada adolscentei deoarece au loc niste schimbari hormonale. Cosurile mai pot aparea din lipsa igienei sau din cauza unei alimentatii necorespunzatoare. Sexul poate influenta cosurile cand acestea or aparut din cauza unor dezechlibre hormonale dar nu este neaparat sa functioneze... cel mai sigur pentru a scapa de cosuri este o igiena riguroasa a fetei si nu numai si o alimentatie sanatoasa, un mod de viata echilibrat din care sa nu lipseasca fructele, legumele, lactatele (in special iaurtul), cerealele si miscarea, sportul, mai ales in aer liber! Gandirea pozitiva si atitudinea pozitiva ajuta la diminuarea unor dezechilibre, iar sexul trebuie sa "vina" ca o incununare a unei relatii de iubire si nu ca terapie impotriva cosurilor!

| dance4life a răspuns:

Nulaughing))

| Kiddu a răspuns:

Daca ar fi adevarat, toata lumea ar sex mai tot timpul.
Asa ca nu sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sau se poate înmulții!
Nu.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care au inceput viata sexuala si nu au avut cosuri pina la asta dupa o perioada daca no sa faca sex pot ca sa apara niste cosuri, cei cara au o sa aiba si in viitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si eu am avut dar dupa ce am inceput imi apare doar cate unu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. nu este adevarat.
daca vrei sa scapi de cosuri poti sa incerci cateva din metodele simple si la indemana orcui.
1. O lingurita cu scortisoara se amesteca cu 1 lingurita cu suc de lamaie si se adauga pe suprafata tenului acneic.
2. Amesteca scortisoara si miere, pana obtii o pasta. Seara, inainte de culcare, aplica amestecul pe fata, iar, dimineata, clateste cu apa calduta. Pentru ca acest tratament simplu sa fie eficient, trebuie sa il mentii timp de o saptamana.
3. Aplica pulpa unei rosii proaspete deasupra zonelor afectate de acnee si pastreaz-o acolo 30 de minute, apoi clateste cu apa calda.
4. Consumul multor lichide zilnic, este foarte eficient pentru eliminarea toxinelor din organism si, deci, pentru curatarea pielii.
5. Clatirea fetei cu apa sarata si calda indeparteaza sebumul in exces, care contribuie la extinderea acneei.
6. Pasta pentru dinti usuca si cosurile - amestecurile pe baza de menta, in general, constituie o metoda eficace. Aplica putin pe zonele afectate, chiar inainte de culcare, insa foloseste o pasta normala, nu sub forma de gel.
7. Despre albusul de ou se spune ca indeparteaza infectia specifica acneei, grabind procesul regenerarii pielii. Intinde-l pe fata seara si clateste a doua zi.
8. Tamponarea tenului cu vata umezita in otet de mere va reduce imediat inflamatiile provocate de acnee.

Sper sa va ajutewave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi fain totusi laughing). oricum...sex is good smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e adevarat, cu sexul.de cate ori trebuie sa faci? cu sau fara przv?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat tongue Cel putin in cazul meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte sa-mi incepe viata sexuala aveam o fara de papusa... acum...nu ma intreba sad. Nu mai stiu ce sa fac sa scap de cosuricrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu e adevaratlaughinglol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se zice ca schimbi sangele....asa ca apucate sa simti carne pe carne laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Imi pare rau ca ma bag si eu ca musca in lapte, dar Cosmina si eu am aceeasi problema ca tine.Si eu am acnee si am incercat toata dracoveniile de pe lume si tot nu mi-au trecut.Nu mi-am inceput viata sexuala. dar cred ca este adevarat, pentru ca tatal meu dupa ce si-a inceput viata sexuala i-au disparut toate cosurile de pe fata.Asta mi-a zis mama^-^. Sper sa fie adevarat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca nu tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ramai toata viata cu cosuri decat sa faci xxx!laughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut mereu si degeabalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat si nu merge happyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu... mie uneori imi apar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenului meu ii dispar dar mie de cand mi-am inceput viata sexuala in apar din ce in ce mai multesadsad