| tonyc7 a întrebat:

E adevarat ca intr-o tara in care prostitutia e interzisa, cum e Romania, aceasta e totusi practicata in unele hoteluri si moteluri? Angajatii hotelurilor si motelurilor respective cum de permit anumitor clienti (cum sunt unii pensionari bogati sau soferi de tir) sa se cazeze in respectivele hoteluri (pentru cateva ore probabil) si asta doar pentru asi aduce acolo prostituate?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Dacă îțí intră în hotel un tip mai în vârstă (pensionar bogat, cum zici tu) însoțit de o tânără și plătește o cameră, ce poți face?
Nu-i dai camera până nu verifici dacă ea e prostituată?
Cum verifici chestia asta?
Interzici să intre în hotel orice tipă care are fustă scurtă, tocuri și decolteu? Wtf?
El ia camera, urcă amândoi și asta e tot.
Ce faci? Pui camere de supraveghere în camere? laughing
Cum rezolvi practic ceea ce spui tu?
(Mai ține cont și că acel pensionar te poate da în judecată și cu un avocat bun, te poate pune să plătești despăgubiri, până îți iese pe nas toată "distracția")

15 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Da, am auzit chestii de genul. Permit acest lucru pentru ca acele camere stau libere si decat sa fie asa, mai bine castiga ceva bani pentru cateva ore.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Absolut, in mare parte din cazuri probabil e complice chiar si politia

| doctorandus a răspuns (pentru suntserios):

Hmm... politistii s-au saturat sa tot dea amenzi pe care prostituatele nu le platesc niciodata. Altceva politistii nu pot face, deoarece prostitutia nu e infractiune.

Iar proxenetismul este foarte greu de dovedit.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da. 2. Cum de permit? Dacă ar fi hotelul tău, ce ai face, cum ai proceda? Ai refuza clientul pensionar bogat sau șofer de tir, riscînd să rămâi cu camera goală, să dai faliment? Este hotel în Cluj. Are tarif special de cazare de 4 ore pentru odihnă. Să te uiți pe ziarul Piața de la A la Z tipărit și online la anunțuri matrimoniale, sunt zeci de pagini cu anunțuri care oferă masaj erotic. Este o lege care nu se respectă.

| doctorandus a răspuns:

In Romania prostitutia este doar contraventie: prostituata primeste o amenda si atata tot. Nu este infractiune.

| Drimmero a răspuns:

Bani, bani, bani. Dai banul si faci ce vrei in camera aia, in afara sa-i dai foc, aduci pe cine vrei pe banii tai, nu e ceva nou sa aduci prostituate la hotel, se practica asta de zeci de ani peste tot, adica e ceva normal.

| 1997onur a răspuns:

Nu știu nu am mers în viața mea la așa ceva urăsc așa oamenii nici nu-i bag în seama și pe plajă am dat se așa fete și femei nici salteaua și nici comanda nu le-am dat mise face scârbă și nervi când le vad ce se aseamănă se adună.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fac public și pe publi24 sau nimfomane, sunt multi implicați, sunt lucruri care ne depășesc, și nu trebuie sa ne intereseze, că oricum nu putem schimba nimic. Să ști că prostituatele care o fac la domiciliu sunt destul de curate ( nu au BTS, ITS) alea de pe strada sunt pline de boli că multe sunt inculte și nu își fac periodic analizele

| Miruna333 a răspuns:

Sunt clienti, platesc. Ce treaba au angajatii, ce fac 2 oameni in camera de hotel? Mai ales, sa vina un sofer de tir cu o domnisoara pentru cateva ore, doar nu ii intreaba motivul vizitei.

| tonyc7 explică (pentru Miruna333):

O prostituata se cunoaste de la o posta ca e prostituata (fusta scurta, tocuri, decolteu provocator, uneori si tatuaje, etc.). Chiar li se pare ceva normal acelor angajati sa intre o astfel de femeie in hotel? Nu o ia la intrebari deloc? Mai ales daca li se raspunde ca un barbat a facut plata camerei si pentru ea... Deci...

| Miruna333 a răspuns (pentru tonyc7):

Sa deduci ca o femeie practica prostitutia dupa modul in care este imbracata este discriminare happy.

| tonyc7 explică (pentru Miruna333):

Dar asta e un lucru binestiut de toata lumea, cum altfel sa-ti dai seama ca e prostituata decat dupa cum e imbracata (si eventual locul in care frecventeaza si cum te priveste)? happy

| LonelyGuy07 a răspuns:

Intr-o tara de **** ca a noastra in care clanurile de tigani sunt acoperite de politie si autoritati, genul asta de practica e peste tot nu doar acolo

| LonelyGuy07 a răspuns:

Eu as fi sincer de acord cu legalizarea prostitutiei, mai ales ca femeile in situatia asta nu ar mai fi obligate umilite si fortate de infractori sa le produca lor bani ca vor sau nu de buna voie sa se prostitueze, dar sunt prea multe interese la mijloc si nu o sa vedem asa ceva la noi

| OmBanal33 a răspuns:

Totul se invarte in jurul banilor, iar o astfel de situatie toata lumea este complice, inclusiv politia, acestia primesc bani pentru a lasa hotelul sa intretina astfel de activitati.
Pentru Romania este ceva foarte comun, ar trebui sa te obisnuiesti cu astfel de "adaptari" ale poporului roman.
Si totul vine de la economia foarte proasta a tarii.
Si bine inteles a educatiei.
2 Categorii la care Romania sta foarte prost (Educatie / Economie)