| Nr1One a întrebat:

E adevarat ca sexul iti da putere sau dragostea?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu îți dă putere, el este putere. El este puterea care duce viața mai departe. Tu ai venit pe lume datorită lui, și vei continua viața ta prin urmașii tăi, dacă o să îi ai. Dragostea, sentimentul de iubire este o manifestare, o trăire ( software) a acestei puteri în softul numit Eu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti da nici o putere sexul!
Poti face sex si cu o prosituata, te epuizezi, te descarci si nu prinzi nici o putere.
Dragostea nu apare in urma sexului, ci inaintea lui, atunci cand sentimente puternice.

| Sofer a răspuns:

Nu știu cât de adevărat e. Dar mie mi-a dat putere de dragoste.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Violleta2022):

Apare și, și, nu există o regulă strictă pentru asta.
Cu prostituata te descarci, căci puterea acumulată și nedescărcată este nocivă, face rău.

| RAY a răspuns:

Daca ai gasi o fata sincera,serioasa daca ar exista asa ceva desigur si te-ar iubi cu adevarat si tu pe ea atunci dragostea voastra ar da viata si putere incredibila, la cum sunt fetele din ziua de azi iti dau un orgasm si atat si multa ipocrizie, falscitate, minciuni, teatru

| mgtow a răspuns:

Sexul te face om si iti da sperante sa traiesti in continuare