| Sebi00 a întrebat:

E bine sa ma spal de fiecare data cand mie uleios parul?

7 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Daca nu te speli in fiecare zi, e bine.

| hotshotb a răspuns:

Cel mai bine este sa te speli odata pe saptamana.Cica ar fi bine sa nu te speli de fiecare data pentru ca il uleiul ala sunt niste vitamine /proteina care ajuta la refacerea lui.Asa am inteles daca e cineva de alta parere e okbig grin

| Kyky a răspuns:

E bine sa te speli si in fiecare zi, dar sa folosesti un sampon potrivit pentru spalari dese. Nu-ti fie teama, n-ai sa ramai fara par.

| Kyky a răspuns:

Si apropo, data viitoare alege si tu o alta categorie. Unde e relevanta?

| unconnected a răspuns:

Ar fi bine sa te speli de 2 ori pe saptamana daca parul ti se unge tare, sau macar la 4 zile.Dar nici sa nu te speli prea des pentru ca iti poate afectaparul.''Uleiul'' acela (de fapt sebum din glada sebacee a firului de par)protejeaza parul. Daca nu ne-ar face bine fii sigura ca nu le-am avea. Sper ca te-am ajutathappyhappyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica gras. Si da normal ca trebuie spalat in general cu un sampon pentru aceasta cauza. Samponul de la Gerovital pentru pat gras este foarte bun si il gasesti la plafar

| Maria_Mia_1993 a răspuns:

In general, da, eu ma spal pe par cand mi-e uleios. Uneori mama imi spune ca parca am "2 litrii de ulei in cap"rolling on the floor