| andree6andreea a întrebat:

E bine sau nu sa faci sex in perioada menstruatiei?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cum să fie normal?
Riscul infecție este maxim!
Pa, pa.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Da.În primul rând, pentru că o să ai dureri insuportabile.În al doilea rând, pentru că te vei simţi incomod şi se va crea o situaţie penibilă.Şi îţi mai spun ceva. Când ai menstră, trebuie să pierzi sânge.Pe când tu făcând sex te astupi şi blochezi sângele.De aici, pot să apară multiple probleme.

| baru a răspuns:

Hmmmm...nici sa nu te gandesti!

| 愛日本 a răspuns:

Normal ca nu, e ca si cum ai face pipi pe tine, cum crezi ca ar fi!? In plus nici nu e igienic

| RAY a răspuns:

Nu stiu, pe un site scria ca e ok, pe altul ca nu, sangele ala de la menstra nu cred ca are multi microbi dar e cam aiurea sa faci sex si sa isi vina, mai ales ca sangele iasa greu, acuma daca esti disperata fa sex, e si ala un semn sa nu faceti sex de la natura

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este recomandat!
Există un risc MARE de a se rupe prezervativul, există discomfortul fizic, eventuale dureri, risc crescut de infecţii, risc de hemoragie, posibile dereglări menstruale, etc.

Ca să NU mai vorbim de aspectul dezagreabil sad

Dacă tot o faceţi cu prezervativ, de ce să nu aştepţi până după terminarea menstrei?
Că, doar, NU se termină lumea azi...

Toate cele bune.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal sa nu faci sex in timpul menstruatiei. De ce? Pentru ca nu este igienic, vei avea dureri insuportabile si ai ocazia sa te infectezi cu diverse boli sexuale.

| Fatamuntilor a răspuns:

Tu ce crezi?
Risc de infectii si cam neplacut pentru partener!

| Felys a răspuns:

Nu e nici bine nici rau dar in mod categoric e scarbos pentru partener

| fadnox a răspuns:

Traiesti periculos

| EUBMV89 a răspuns:

Nu este recomendat. Plus de asta inclus poti cauza probleme persoanei cu care intretii realtii, nu iti pot da date mai exacte de ce tip de probleme spre exemplul pentru ca nu sunt in tema, dar stiu ca ii poti cauza anumite probleme cu toate ca din cate am inteles depinde si de persoana si de timpul menstruaties (pentru ca nu e acelasi lucru in a doua zi ca in ultima). In fine nu sunt p`rea in tema cu asta, eu spun doar asa ce am citit, dar cum nu m-a interesat nici nu prea am dat importanta.