| anonim_4396 a întrebat:

E ciudat daca mi-am pierdut interesul pentru ideea de a avea partenera?
Iar fetele stilate/bombate sa-mi dea o senzatie de iritatie, scarba?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E absolut normal, una urata sau grasa e mai serioasa in comparatie cu una care are forme si e neserioasa. Am intalnit cateva tipe urate care erau calumea ca om zic, dar nu am vrut sa ma bag in relatii cu ele pentru ca nu eram atras fizic, forme aveau oricum dar la ce chip avea fiecare am zis mai bine nu.

| Ofiintă a răspuns:

La fel simt şi eu în legătură cu bărbatii.
Nu cred că este ciudat, o pauză nu strică!

| RAY a răspuns:

Dupa multe respingeri din partea sexului opus apar frustrari, apare si ura desigur,suntem fiinte emotionale,iar respingerea sociala ne afecteaza foarte puternic, solutia nu e sa simti scarba,ura,alte sentimente negative,cel mai bine este sa fii indiferent, socialiseaza si tu cu diverse persoane dar nu doar cu o persoana si nu mult timp,ai grija sa nu ai sperante aiurea,ai grija in cine ai incredere,te inteleg foarte bine dar ura nu e buna, ura nu aduce liniste si aduce stres, depresie, anexitate nu e bine, acceptate asa cum esti tu

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ura ne da motivatie, scop pentru a continua existenta. Ura, rautatea iti da o satisfacere sufleteasca. Daca nu poti face ceva bun Fa rau.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai și tu ce planuri ai de viitor? ce vina au ele ca nu sunt atrase de tine fizic? lasa naibi partea aia animalica care te domina,gandeste rational,ce vina au ele daca asa e,si eu am fost in situatia ta dar am spus ca traiesc incerc sa ma dezvolt, sa vad de sanatatea mea, sa slabesc, sa invat si daca o sa am bani o sa vad de o sugar baby si asta e, ca faza cu sufletul conteaza e vrajeala, trebuie sa gandim rational nu pe baza pe emoti alea te duc la pierzanie, lupta cu animalul din tine

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ce am scris mai sus cu ura e in legatura cu mentalitatea mea in general nu cu fetele.
In legatura cu fete dupa cum stii si u avem sanse infime, Dar si cu fetele cu care am avea sansa oare merita? + Depinde de interesele tale ce categorie de fete te atrag ce varsta, ce fizic etc. Ca anii trec si dezamagirea vine cand vezi una exemplu in magazin sau asa si te ia cu "domnu si cu politete" de parca ai fi batran...

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca faci confuzie intre fetele stilate si cele bombate.
Cele stilate sunt educate, inteligente si mult superioare, "bombatelor", care s-au dovedit a fii un fel de gaina fara cap, unde doar formele bombate conteaza, pentru ele si ce pot agata cu ele.
Poate este timpul sa-ti faci ordine in ganduri si sa inveti diferenta dintre cele doua "specii" feminine, ca sa nu mai fii atat de scarbit, ca nu toate fetele intra in aceeasi oala.
Stiu, experinta din trecut a lasat o marca urata pe tine, dar nu-i cazul sa generalizezi, ca nici noi nu va bagam in aceeasi oala, pe toti.

| aumih16 a răspuns:

Asa e acum! numai e ca altadata! sa te placa fetele femeile pentru ceea ce esti! si nu pentru bogatie si lux! cum e azi astazi! dar na asta este!

| aumih16 a răspuns:

Mai sunt si fete femei! carora le plac baietii barbatii cu muschi! patratele! mai ales daca sunt si dotati bine! ehe! e bun pentru ele!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, Nu este ciudat. Este tocmai pentru ca nu găsești nimic de calitate si pe gustul tau, pe cineva care sa aiba un caracter atrăgător si care să fie atrăgătoare. Si mie imi dau aceleași senzații. Însă nu ar trebui să ne concentrăm pe oameni si lucruri distructive ci pe oamenii si lucrurile constructive. Baftă!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Insa nu uita e mai usor sa fii distructiv decat contructiv, Mai usor sa ei fericirea altora decat sa fii tu fericit. ceva de genu cum Este o zicala romaneasca : " sa moara capra vecinului "

| anamaria82726 a răspuns:

Daca ti-ai pierdut interesul cel mai probabil ti s-a intamplat ceva cu o fata si te-a enervat/dezamagit si pe momrnt inteleg de ce nu ai vrea sa ai o relatie. Si nu e vorba doar de fete, zic de oameni in general ca acum foarte multi au fite, inseala, vor sa fie in centrul atentiei etc. Cred ca de asta ai senzatia asta cand le vezi ca ai impresia ca au un caracter aiurea. Si na, i se poate intampla oricui. Daca ai persoane ok in jurul tau, probabil o sa iti treaca dupa o perioada, cand o sa vezi si fete ok

| numeunic a răspuns:

1. Da, e cam ciudat, pentru ca e in natura umana sa dorim asa ceva. 2. Nici sa te irite si sa iti fie scarba de fetele 'cu o comportare, o ținută aleasă, civilizată; manierate' (asta inseamna stilat) sau bombate (orie ar insemna) nu e normal. Ar putea sa nu iti placa in mod special, dar sa iti provoace asemena trairi puternice ca scarba si sa te iritarea, nu e deloc normal.