| goldentiddler a întrebat:

E. Coli se transmite prin sex(normal, oral)?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Nu s-a constatat transmiterea ei prin contact sexual.

Pentru detalii vezi linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......-coli_6730

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

E coli este o bacterie ce traieste in intestinele omului si animalelor.Bacteria poate deveni insa periculoasa atunci cand sufera modificari genetice si devine patogena.E. coli se poate transmite si de la o persoana la alta, mai ales atunci cand nu sunt respectate normele elementare de igiena.Da, se poate transmite si prin sex oral si prin sex normal, avand in vedere vecinatatea anusului cu vaginul.

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Normal,dar nici oralul nu e recomandat pentru ca si-asa pot aparea complicatii.

| thatchick69 a răspuns:

Da