| StefaniaNeagu a întrebat:

E corect sa iubesti fara a fi iubit? Nuu, va spun eu laughing Azi m-am intalnit cu baiatul de care-mi place enorm, si ne-am sarutat! Doar ac el are pe altcineva, din cate stiu, nu e nimic oficial intre ei. Si el are o parere cam proasta despre mine, ma crede o c*rva. Eu incercand sa ajung la el, ma combinam cu amici de ai lui, si el acuma nu am mai vreaa. Ce sa fac ca sa pot schimba situatia?
ar fi ok daca as face dragoste cu el, ar fi al doilea act sexual din viata mea, primul a fost facut cu mult timp in urma, dar acuma as vrea sa o fac cu el. Va rog nu ma judecati si nu fi-ti rautaciosi, cu totii facem greseli. Va multumesc!

8 răspunsuri:
| Crixy a răspuns:

Draga NyK0LettA ( a trebuit sa dau copy/paste la numele tau,cine te-a botezat?), iti spun eu ca ai gresit de la inceput. Daca te considera o curva inseamna ca are motive intemeiate ( te-ai cuplat cu toti amicii lui sa ajungi la el, ceea ce mi se pare cea mai stupida strategie, esti gaina sau ce? ), deci nu ai nici o sansa ca omul ala sa aiba sentimente pentru tine.Eu zic sa faci asa:
1.Schimba-ti numele, alege ceva complet diferit, fara alteratii gen NiCol3ta,Nykol77a etc.
2. Muta-te din oras. Daca stai intr-un oras mic ai toate sansele ca toti sa te stie de curva satului.
3. Ai putea sa faci sex cu el, nu dragoste, dar de asemenea ar fi OK daca ai face cu totii utilizatorii majori de pe TPU. Dupa, daca e baiat destept ar putea face bani buni cu tine.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Imi pare rau,dar oare de ce are impresia asta asa proasta despre tine?! Nu te mai vrea pentru ca te-ai combinat cu toti prietenii lui. Sincera sa fiu,nici eu n-as mai vrea resturile altora.
Lasand asta deoparte,daca faci dragoste cu el, nu-i vei schimba nici parerea despre tine (ba din contra, va crede cu tarie ca esti o cu*va), nici nu-l vei tine langa tine. Te va considera ca pe oricare alta. Daca vrei sa-l faci sa-si schimbe parerea, incearca sa-i vorbesti, comporta-te decent. Sa te oferi pe tava nu-i o solutie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa faci sex cu el din prima, pentru el ar fi o noua dovada si i-ar intari si mai mult convingerea ca esti chiar curva.

| neutrino a răspuns:

Iubirea nu se conditioneaza! Ai sau nu norocul sa fie reciproc. Cat despre sex, ai libertatea sa alegi pe cine vrei, traim epoca sexului liber.

| h3r a răspuns:

Nu cred că ai putea decide asta din situația ta...
Dacă vei continua tot așa nu-i vei schimba părerea despre tine, iar dacă tu decizi să te arunci în pat cu el crezi că va fi mai bine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Si el are o parere cam proasta despre mine, ma crede o c*rva" ma intreb oare de ce rolling on the floor. cine stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostia este intr-adevar infinita! Adica in loc sa faci tot posibilul sa-i demonstrezi ca nu esti o femeie usoara, ca sa ai macar o sansa la o relatie cu el in viitor, tu te gandesti sa faci sex cu el, astfel confirmandu-i parerea pe care deja o are despre tine. Daca erai un pic mai putin dotata intelectual, ai fi facut parte din alt regn.

| BiancaPaula15 a răspuns:

Nu e o soliție bună ceea ce vrei să faci. Tu arată-i că te-ai schimbat, nu te mai combina cu nimeni o perioadă și nici nu te da la el. Lasa-l pe el să facă primul pas mereu.