| AnonimB a întrebat:

Doresc SFATURI: Nu inteleg cum poate sa imi spuna ca ma Iubeste dar nu vrea sa fim mai mult decat Amici? thinking

Conversatie:

B: Ce faci scumpi?
R: stau happy tu?
B: si eu stau.in 10 min am de schimat o matrita straight face
Te iubesc viata mea

Dupa aproximativ 1 ora:

B: CE FACI MAI?
R: eu acum am term de vb cu o amica

B: Hai spune-mi ceea ce imi placehappy
R: ce iti place?
B: aaaa nu sti? ba sti foarte bine ce ma face sa imi mai creasca inima si mie sau poat ca nu mai simt sa imi spui straight face
mda la fel ca intotdeauna

R: mi somn acum
B: iti este somn ok atunci imi pare rau sa spun dar se pare ca intr-adevar degeaba incerc sa ma apropi de tine caci tie nici nu iti pasa de mine
asta este. eu voi inceta din momentul asta sa mai fac ceva in sensul asta
poate ca asa e mai bine
nu cred ca tiam cerut mare lucru
ai avut ocazia si prilejul sa imi demonstrezi ca ma iubesti daca pretinzi asta si nu ai facut-o
pentru mine si un simplu like ma bucura sau un comm mai ales daca iti era adresat tie
de fiecare data ma respingi si ma refuzi
R: asa sunt eu
B: daca tu crezi ca asta e bine ok
R: ok
B: atunci decizia ta care este?

R: amici D:

B: vreau sa stiu acum in momentul asta
R: amiciii big grin
B: eu vreau totul sau nimic
Probabil ca iti place sa te joci cu sentimentele mele
Ma doare enorm
R: nu imi place sa ma joc tu team jucat cu ale mele
at cand miai scris chestiile alea
B: Probabil ca iubesti pe altcinrva cu siguranta
R: asa ca acum decizia mea este de a ramane amici
nu iubesc pe nime altcineva
B: Tiam spus si daca nu vrei sa ma intelegi si sa trecem peste ce a fost asta este
Si eu ce sa fac acum? Spunemi tu te rog
EU MAM INDRAGOSTIT DE TINE
Dami un sfat
Sa stiu ce sa fac de acum incolo
R: ce sfat sa-ti dau?
B: Ce sa fac pentru ca eu sunt indragostit de tine
R: nu stiu mai chiar nu stiu
B: Poate ca intr-o buna zi scumpa mea iti va parea rau si vei vrea sa te intorci la mine.eu te voi primi dar sper sa nu fie prea tarziu
Cu ochii plini de lacrimi tiam cersit iubire si mi-am oferit sufletul pe tava in fata ta
Iar acum
Nu mai am cuvinte
Vrei sa incetez cu totul adica cu ideeile astea ale mele?
Nu mi-am dorit decat sa fim mai apropiati
Dar observ ca nu sa putut
R: pe mine mo durut si unele lucruri nu se pot ierta
B: Nici macar nu imi mai raspunzi
R: ramanem amici ceau ceau ce faci
B: te-a durut ceea ce tiam trimis atunci?
ti-am explicat cum a stat situatia
mi-am cerut iertare
dar obs ca chiar nu poti ierta
am incercat sa iti demonstrez ca te iubesc
si tu nu ma poti ierta? inseamna ca nu ma iubesti cu adevarat
scumpa mea
ramanem amici
atat tot.eu ma retrag
Iti doresc tot binele din lume
Iti doresc ca viitorul tau iubit sa tina la tine si sa te iubeasca mai mult decat te iubesc eu pe tine acum
Iti foresc ca pe drumul ce vei pasi sa rasara trandafirii
Sa fi iubita.
R: si tu la fel
B: Cu stima si respect cu dragoste si tristete in suflet
Al tau amic care te iubeste enorm
(Numele Meu)
R: iarta-ma poate crezi ca m-am batut joc nu am facut asta dar tot incercand sa trec peste eca fost am realizat ca, chiar nu pot
ok la fel, (Numele ei)
B: Y LOVE YOU for ever
R: TE IUBESC
B: Sper ca intr-o buna zi sa vrei sa ma lasi sa ptrund in inima ta
deci nu am cum sa imi statornicesc lacrimile.
nu inteleg
cum poti spune ca ma iubesti daca nu ma accepti in viata ta
Si eu te iubesc

P. S Daca mai doriti informati cu cea mai mare placere. Astept sfaturile voastre Fundita big grin

Răspuns Câştigător
| ghiCIne a răspuns:

Hmm, o parte din discutie imi aminteste de perechea mea.
"Vreau totul sau nimic." era lucrul care ma deranja. Eu vroiam putin cate putin.
Am renuntat la el, ne-am despartit amical.
Dupa vreo doua luni de zile mi-a cerut sa ne impacam, pentru ca nu ma putea uita. A trecut deja un an de cand suntem impreuna.

Daca prietena ta sustine ca nu iubeste pe nimeni altcineva, crede-o. Daca o iubesti, trebuie sa ai incredere. Daca n-ai dovada ca are pe altcineva, nu cauta sa gasesti.
Stii, e greu pentru. o fata de genul ei sa aleaga intre "totul sau nimic".
Nu o constrânge prea mult, ca s-ar putea s-o pierzi de tot. Arata-i cat de mult iti pare rau ca i-ai gresit, nu doar prin vorbe. Fii tandru, romantic, asta poate ii va da de gandit.
Fetele spun de obicei mai tarziu "te iubesc" pentru ca simt nevoia de siguranta, siguranta ca e cu adevarat iubire.
Poate tu crezi ca are inima de gheata, dar e din contra. Ai rabdare.
Iar daca nu te poate ierta nicicum, lasa lucrurile asa cum sunt.(desi intre o fata si un baiat nu prea exista relatie de amicitie)
Sper ca te-am ajutat.happy

| AnonimB explică (pentru ghiCIne):

Sunt foarte tandru si foarte romantic din fire.Iti pot da unele exemple pe care le-am facut.
O alint mereu dar ea mi-a spus o data ca nu prea ii place atatea alinturi.
1. Seara in jurul orelor 23.30 i-am facut o inimioara in fata blocului ei din lumanari
2.De sf. Nicolae (acum pe 6) Am asteptato in fata blocului 2 ore in ploaie stiind ca trebuie sa soseasca de la scoala ca sa i ofer un mic cadou. A ajuns mai tarziu, am vb prin mesaje mi-a spus sa nu urc sus la ea ca i fac probleme, intr-un final am urcat era doar mama ei acasa i-am lasat ce am avut de lasat si am plecat apoi primesc un mesaj de multumire din partea ei.

| ghiCIne a răspuns (pentru AnonimB):

Atunci esti de apreciat. Observ ca astepti acelasi lucru in schimb, adica aceeasi afectiune de la ea. Poate ar fi bine sa faceti o mica pauza totusi, sa va ordonati gandurile. Astfel, daca ii mai dai putin ragaz, poate isi va da seama mai tarziu cat tii la ea. Numai sa nu te respinga si din cauza parintilor ei, sa nu fie influentata. Tu o cunosti mai bine.

| AnonimB explică (pentru ghiCIne):

Sincer sa iti spun m-as multumi si cu jumatate +1 daca mi-ar oferi din cat i ofer eu ei insa ea cred ca "din lipsa de experienta nu stie sa avanseze"
Simt ca s-a racit ceva intre noi dupa discutia pe care am si postat-o ( de fiecare data imi lasa cate un like la ceea ce postam pe facebook ieri nimic sad ). Aseara ma cuprins un dor nebun, atat de nebun incat mi-asi fi dorit sa plec de la servici sa ma duc la ea acasa si sa ii demonstrez inca o data ca "O vreau" dar nu stiu ce m-a facut sa cred ca asi fii nebun sa cred ca ea o sa imi raspunda la ora 3 noaptea.
Cat despre parinti ei pot spune ca cu tatal ei lucrez in aceeasi inteprindere si sunt in relati bune iar pe maam ei numa ce am cunoscut-o in seara de sf. Nicolae si pare o femeie deschisa din punctul asta de vedere.Cum mi-am dat seama? Pai dupa ce ajunsesem acasa dupa aproximativ 2 ore am vb cu ea pe messenger, am intrebat-o de curiozitate ce parere a avut mama ei de mine, ea spunandu-mi ca i-a spus ca "sunt un dragut" happy.
Si totusi nu imi dau seama cum se face ca ea ma iubeste dar nu putem sa fim decat amici din punctul ei de vedere.

| ghiCIne a răspuns (pentru AnonimB):

Esti indragostit lulea.happy Si e un sentiment unic si frumos. Imi pare ff rau ca prietena ta nu stie sau nu doreste sa-si manifeste sentimentele fata de tine. Sper sa va intelegeti intr-un final. Bafta!

21 răspunsuri:
| LalLyBoOmD a răspuns:

Pot sa te ajut. Ea simte ca totul se petrece destul de repede si fetelor nu prea le place asta, se simte sufocata, ii place si te iubeste ca faci asta, dar patrunzi mult in teritoriul ei, pe care il apara ca un leu si de aceea nu iti ofera acelasi lucru. Sunt sigura ca a vrut sa faca de multe ori ceva pentru tine, dar din lipsa de experienta cu baietii si timiditate, sigur nu a indraznit. Asa am facut si eu cu un baiat. Poate ea te place de mult si erai eroul ei, iar acum cand nu mai esti indiferent cu ea, se simte ciudat, dar placut, sau poate credea ca esti altcineva. Fetelor le plac lucrurile romantice, dar uneori e bine sa fii indiferent, nu mai vorbi cu ea cateva zile, pana te contacteaza. Las-o sa-si invinga timiditatea si sa te sune. De asemenea, poti incerca sa fii mai dur, mai "rau", intelegi tu, sa devii mai "smecheras", deoarece vei creste in ochii ei. Totusi nu forta lucrurile. Tu esti tu. Pe scurt, sa nu mai vorbesti cu ea cateva zile, iar apoi sa incepi din nou dar sa ii dai raspunsuri seci, ce faci, bine, tu. Totusi sa o saluti in timpul asta, dar fara sa o iei in brate sau sa zambesti. Incearca sa fii. ca ea. Si atunci va veni la tine si va trece de timiditatea asta.

| STEFANXxX a răspuns:

Stai sa inteleg tu esti fata aceea da? Bine atunci iti zic ca el atit de tare te iubeste incit e manipulat de tine.Vezi ca sunt asa feluri de baieti care iubesc fetele mai mult decit trebuie.El doar cred ca nu mai stia de unde sa caute fete mai super si te-a gasit pe tine cred si acum se pare ca totusi te va mai iubi mai departe, dar tu sa nu-i atragi atentia, caci el te va lepada pina la urma.

| AnonimB explică (pentru STEFANXxX):

Sunt Baiat!

| STEFANXxX a răspuns (pentru AnonimB):

Ooops! Sorry n-am stiut

| RuxiiiHaHa a răspuns:

Nu sunt sigura care esti tu. B sau R? iti dau sfat dupa dar trebuie sa stiu care esti tuhappy

| PuffyPufosul a răspuns (pentru RuxiiiHaHa):

Mie mi s-a parut ca e B

| AnonimB explică (pentru RuxiiiHaHa):

Sunt B si sunt Baiat

| RuxiiiHaHa a răspuns (pentru PuffyPufosul):

Asta cred si eu. Dupa cum spune si STEFANXxX, sunt foarte multi baieti care vor sa te atraga pana la un punct si sa te aibe la degetu mic. Dupa ce tu ii zici ca nu il iubesti, el tot compune poezii si iti spune ca nu mai poate dupa tinelaughing lol, tipic tipilor asta care nu au ce face si vor numai sex. (nu stiu sigur daca asta vrea dar din cat am citit, cam asta ar vrea). As mai vrea sa imi spui si mie de unde esti tu, el, cati ani are el, tu. si sa mai imi spui niste detaliiwinking

| RuxiiiHaHa a răspuns (pentru AnonimB):

Oops, scuzelaughing. Reformulez: sigur place pe altcineva din moment ce nu ti-a spus ca vrea sa fiti numai amici. Tu ar trebui sa nu mai exagerezi asa de mult cu iubirea asta ca poate o saufoci prea mult si de aia nu mai vrea sa iti spuna ca te iubeste si d-astea. Nici n-am inteles ultima parte in care tu ii spui ca o iubesti si dupa ea iti spune ca si ealaughing e ilogic, mai intai iti spune ca vrea sa fiti amici si dupa ca te iubeste. ar trebui sa nu o mai bagi in seama cv timp si dupa sa vezi cu te baga ea in seama...Cam atat am de zis si scuze din nou k te-am facut fatalaughing

| AnonimB explică (pentru RuxiiiHaHa):

Gresala a fost a mea ca nu am specificat inca de la inceput ca eu sunt B si sunt baiatwinking Iti multumesc de sfat, am sa incerc sa il pun in aplicatie desi nu cred ca am sa reusesc.

| RuxiiiHaHa a răspuns (pentru AnonimB):

Mult succes :* si sa stii ca ai facut un cadou foarte frumos de Sf. Nicolaelove struck

| AnonimB explică (pentru RuxiiiHaHa):

Multumesc si eu kiss

| tonyman a răspuns:

Te place asta e sigur dar nu o mai stresa cu chestii de genu sa iti demonstreze ca te iubeste accept-o asa cum este ea si incet incet vei vedea ca va fi bine, stiu ca iti da batai de cap si nu ai rabdare, tu demonstreaza-i mereu ca tii la ea chiar daca ea nu face acelasi lucru isi va da seama fii sigur de asta... appo unele chestii din conversatie sunt prea copilaroase scuze de observatie.baaftaaa

| justde3a a răspuns:

Hmm prea siropoase conv... Cel mai bun lucru pe care l.ai putea face cand iti zice sa ramanti aminci e sa nu mai aduci vb de asta... dupa aia tot ea iti spunehee hee. Lasa.i putin spatiu. Scucces happy!

| AnonimB explică:

Sunt B si sunt baiat

| AnonimB explică:

Eu sunt B si sunt baiat

| arastaa a răspuns:

Mii de scuze ca ma bag.dar oarecum am si eu o problema asemanatoare.am fost cu un tip asta vara si la inceput era foarte timid.i-a luat ceva pana si-a facut curaj sa ma sarute.cu timpul am inceput sa tinem unul la celalalt dupa care din motive personale ne-am despartit...am tinut o legatura amicala vreo 2 luni, apoi el mi-a spus ca inca ma place.am iesit aman2 si la final cand am vrut sa plec a vrut sa ma sarute,dar, spune el, ca "nu a putut."si ca ma place mult, vrea sa ne impacam dar "e ceva care ii spune NU". peste cateva zile iesim iar.ce ar trebui sa fac ca sa-l conving sa ne impacam? stiu ca vrea.dar.este mai mic decat mine cu un an si jumatate.si e mai complicat, lipsit de experienta, avand in vedere ca am fost a doua lui prietena.