| Sara2 a întrebat:

E normal daca un baiat ma invita in club sa imi platesc eu consumatia? m-a invitat cand am ajuns acolo mi-a zis "da iti platesti" mi-am platit, apoi vrea sa ma cucereasca sa fim impreuna i-am zis ca nu vreau sa fiu cu el mereu imi da sms ma suna sa iesim sa ne plimbam etc, nu pricepe ca nu vreau sa fiu cu el, ce sa-i mai zic?

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Macar in primele 6-8 luni de relatie, fiecare isi plateste consumatia, intrarea, etc. Nu cred ca o femeie cu mandrie si judecata ar accepta sa i se plateasca consumatia de un baiat cu acre iese de curand. Poate doar o profitoare ordinara. Poate i s-a parut ca tu ai avea de gand sa nu platesti si e normal sa-ti atraga atentia. Poate tonul nepotrivit a fost dat de indignarea normala ca mai exista femei care se folosec de baieti.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Andaluzia, sigur ca da. Primul sarut intr-o relatia bazata pe sentimente apare doar cand se creeaza intimitate, cand inseamna ceva, cand apar sentimentele. Cat despre sex, el nu apare niciodata in primele luni ale unei relatii bazate pe sentimente. Fiindca doi oameni care vor sa se iubeasca intai si apoi sa faca dragoste au nevoie de luni, ani ca sa ajunga in pat. Oricum, nu are legatura cu plata in club, ca doar nu te plateste sa te culci cu el.

| valy a răspuns:

Eee... ii spui clar.esti un badaran...si nu vreau sa am de a face. un baiat care nici macar la prima intalnire cu o fata nu ii plateste un amarat de suc, sau mai stiu eu ce bauturi preferi tu, ca vorba lui @matematic.doar nu te apucai sa mananci acolo nu stiu ce ciudatenii, sau consumai toata bautura din bar, oricum ii poti spune ca nu vrei sa ai de face cu el, si ca o chestie daca vrei sa scapi de bazaiala la telefon iti schimbi numarul, foarte simplu. pup:*

| Sara2 explică:

Oricum nu vroiam sa fiu cu el, dar dupa ce ca m-a invitat si +vroia sa ma cucereasca nu am mai patit asa ceva straight face

| Sara2 explică:

Si v-am cerut un ajutor cum sa il fac sa inteleaga ca nu vreau sa fiu cu el?

| Sara2 explică:

Puteam sa nu am nici un leu la mine deoarece ma gandeam ca "cel care invita ala plateste" dar cum sunt fata inteligenta port mereu bani la mine

| Sara2 explică:

Am baut un suc 1 singur la 6 lei happy

| Sara2 explică:

@brigaela, daca e vorba de asa primul sarut ar trebui sa fie dupa 6-8 luni iar primul contact sexual dupa 1 an jumate 2 ani, cui pe cui se scoate?

| undercovergirl a răspuns:

Salut!

Ce ti s-a intamplat este de tot rasul laughing parerea mea este ca nu are importanta daca a vrut sa te testeze ci modul in care a facut-o. Nu inviti o fata in oras ca dupa ce ai ajuns sa o pui sa plateasca. Comportamentul lui denota prostie si nesimtire. Putea totusi sa-ti propuna sa impartiti nota ( nu inviti o fata in oras daca nu ai bani ).
Ce sa-ti spun? L-ai nimerit pe cel mai " fara de bun simt " baiat...
Sfatul meu este asta :
daca esti o fata mai indrazneata pune-l la punct, cand o sa mai aduca vorba de " sa fim impreuna " aminteste-i ca nu este de nasul tau si sa te contacteze dupa ce scapa de nesimtire laughing sigur vei scapa de el happy
daca esti mai degraba o fata mai timida, ignora-l, nu-i mai raspunde la telefoane, da-i ignor pe mess.
Crede-ma ca un astfel de baiat nu este potrivit pentru nimeni.
Nu spun acum ca baietii nu au dreptul sa testeze fetele materialiste dar cei cu bun simt vor gasi o alta cale de a face acest lucru
Succes pe mai departe.

| silver19 a răspuns:

Nu neaparat trebuie sa plateasca el! poate a vrut sa iesiti doar ca amici si atat sa te cunoasca mai bine sau poate nu avea bani dar nu e o regula stricta mai ales ca nu erati nici impreuna!

| m4them4tic a răspuns:

Si daca iti platea el consumatia vroiai?tongueOricum, urat din partea lui, putea sa plateasca, asta daca nu ai consumat juma' de barbig grin

| ingerell a răspuns:

Mi se pare nasol sa te invite si sa-ti zica in fata iti platesti... daca nu avea bani trebuia sa te lase acasa. e nesimtit si probabil asta te'a facut sa il vezi asa si sa nu vrei sa fii cu el.sincer chiar mi se pare nasol si aici nu e vorba de 'cadouri' sau altele dar ca si baiat conteazawinking

| anason a răspuns:

Cand te invita un baiat undeva e logic sa plateasca el...Sa inviti undeva o fata si apoi sa o pui sa-si plateasca consumatia e o badaranie.Pe parcurs daca ati deveni iubiti e firesc sa contribui si tu cu bani atunci cand el nu prea are. Dar nu din prima.

| Alex_7297 a răspuns:

Păi şi dacă îţi plătea ce? A vrut să vadă dacă eşti materialistă, cum era să-ţi plătească şi tu să-l refuzi?straight face

| xdodoblog a răspuns:

Ca ai fantezii cu gay sau ca suferi de o boala contagioasa laughing nu, serios vorbesc happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum ai formulat intrebarea, reiese ca nu vrei sa fii cu el pentru ca nu ti-a platit consumatialaughing, Zii sa iti faca un cadouhappy Sa vezi daca te sustine material.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei baiatul plateste. Acum poate nu avea si el bani...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pana la urma trebuie iubiti si baietii saraci. Poate exprimarea a fost execrabila, dar daca chiar nu avea bani.