| Ionut2143 a întrebat:

Am iesit saptamana trecuta cu o fata in oras si tot am platit eu, am zis sa fac impresie buna. Acum am zis sa iesim iar...si acum sa platesc eu consumatia la amandoi sau fiecare pentru el?

21 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Nu fi chitră.De exemplu un băiat care mă place mult(dar eu nu) știe că nu aș ieși undeva doar cu el, așa că de fiecare dată când mă invită pe mine și prietena mea(și crede-mă că mă invită în fiecare săptămână) nici măcar nu se pune problema să plătim noi consumația.
Dacă nu ai bani nu o mai invita!

| Ionut2143 explică (pentru Doηηa):

Nu am invitat-o, ea a zis ca " ce zici de o pizza in weekend "...ce ii puteam zice ca nu?

| sofisis a răspuns:

Teoretic de data asta ea te-a invitat deci ea ar trebui sa plateasca.
Daca totusi trebuie sa o faci tot tu, data urmatoare cand iti mai propune ii poti spune direct ca ti-ar placea dar nu prea ai bani si sa mergeti in parc sau ceva de genul. Vezi atunci reactia ei. Daca zice ok hai in parc e cam nasol...s-a obisnuit sa marci banul. Daca zice lasa ca fac eu cinste inseamna ca gandeste normal si sanatos. E normal ca amandoi sa cheltuiasca. Si nu neaparat fiecare ce consuma ci o data el, o data ea...si tot asa.

| Danysan a răspuns:

Incearca sa vb cu ea desprea asta dar asa mai distant. Poti sa spui ca nu ai bani sa mergi cu ea nu stiu unde si o sa vezi ca o sa se simta si o sa zica am eu.Asa ca o sa platiti amandoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Man, ce stie ea sa profite de pe urmele tale, ti-as povesti ce am facut eu si nu am mai vazut nici un film de atuncilaughing prin simplul fapt ca i-am spus ''eu imi platesc partea mea, tu pe a ta", el a inceput sa rada dar mno i-s-a parut ca am ceva probleme. Asa ca eu zic sa platesti tu.laughing Succes!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce fel de fata esti tu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce fel de fata esti tu?
Ai o exprimare cam...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde de fata, unele fete nu accepta asta.
Am vazut foarte multe comenturi mai jos ca asa ar fi frumos bla bla bla...
Eu sunt de parere ca nu prea este ok mai ales ca tu esti inca la scoala, nu lucrezi nu ca ar fi asta o problema dar o fata serioasa nu cred ca ar accepta asta.
Bine sa zicem prima data ai invitato tu... dar daca se intampla asa in continuare nu este in regula, deoarece o fata care te place s-ar simti stanjenita si s-ar oferi sa contribuie si ea.

Fetele de acest gen se numesc profitoare, materialiste gen Donna DanutzaTaaaa o fata care nu-i place de un baiat, nu are nimic in comun iese cu el doar sal fraieresca.

| Zabbyel a răspuns:

Fi Gentalmanwinking plateste tu

| Ionut2143 explică (pentru Zabbyel):

De unde atatia bani laughing doar inca is la scoala si nu lucrezhappy

| shadow72 a răspuns (pentru Ionut2143):

Daca isi ia un suc si o cafea da... daca vezi ca sare calul o pui sa isi plateasca consumatia

| shadow72 a răspuns (pentru Zabbyel):

Gentleman se scrie....esti un vanator de fete desavarsit fratica

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Cumpara covrigi calzi pe strada si daca face mofturi e clar ca vrea numai sa iti toace banii.

| Netrider a răspuns:

La inceput poti plati tu daca asa vrei, dar nu exagera cu cheltuielile. sa nu incerci sa impresionezi prin asta, nu rezolvi nimic.

| denyemy a răspuns:

Daca tu o inviti, platesti.

| ElenaDanielaE a răspuns:

Daca ai invitat-o e logic sa platesti tu consumatia! oh go on

| Sardinaaa a răspuns:

Si acum! Asa e frumos!

| numeletrandafirului a răspuns:

Se cade sa platesti tu si asa este frumos, faci si o impresie buna

| AndreeaEeeea a răspuns:

Daca tu o inviti, e si normal sa platesti tu happy

| Lienerth_Tobias_1999 a răspuns:

Este bine că aio plătit data trecută consumația voastră, a fost un fapt demn pentru un iubit. Dacă plătesti tot tu fetei, îi face o inpresie buna, crezând că esti un timp de trabă. Dar dacă vă plătiți în paralel consumația va crede că îți pasă doar să iesiți în oraș.

| Hematie a răspuns:

Din cate am observat lumea spune ca faci impresie buna si ca esti "gentelmen" daca platesti tu. Cu alte cuvinte toti baietii ce-si cheltuie banii pe femei sunt niste "gentalmeni"!
Probabil ai facut asta pentru ca te interesa tipa. Daca-ti permiti o poti transforma pe fata respectiva intr-o "Monica Columbeanu". Bine, sa nu facem tragedie pentru ca ai platit odata dar cum ar fi mai bine? Sa iasa cu tine pentru ca esti un tip super sau pentru ca ii vei plati masa?
De fapt adevarul este ca daca ai bani si ai si putina minte te poti distra oricand, oriunde si cu oricine happy Daca esti a 12-a si nu ai de munca vezi-ti de bac-ul care vine ca macar pe viitor sa ai un loc de munca si atunci o sa iesi cat poftesti la pizza.

Si sa-ti mai spun un lucru:
Am 2 prieteni de 25 de ani ce produc bani cum apuca si ei.
Unul cand face rost de bani o scoate pe gagica'sa la o prajitura si-l vezi cu pachet de tigari in buzunar. Intr-o seara eu iesiem cu el la cofetarie tocmai pentru ca gagica'sa (era invitata la prajitura) a fost cu un alt baiat si a intarziat la intalnire vreo 2 ore. In 4-5 zile gata banii!
Celalalt face cinste cu o cola la 2 jumate si iese undeva in are liber (nu la vreun pub) si daca esti atent cel putin 3-4 fete sunt destul de interesate de el. (p.s.: nu este blond cu ochi albastri)

Concluzia care e?