| anonim_4396 a întrebat:

E normal sa faci dragoste cu iubitul dupa o luna de relatie?

24 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

E bine si din prima zi, uneori e bine sa iti deschizi piciorusele din prima, sau cand esti suparata si vrei sa uiti de ceva anume smug, e un fel de a te descarca. Hmmm, nu stiu cat de bine e sa ti-o tragi, important e sa te simti bine, sa te simti dorita, cred ca asta ar insemna sa vrei..., un sentiment "ciudat"...

| Aasdfghj a răspuns:

Nu e normallaughing lol. cica dragoste dupa o luna de relatie. Habar n-ai ce inseamna dragostea.

| Coquinetza a răspuns (pentru Aasdfghj):

Te inseli, draguta.
sunt cupluri solide care s-au format si dupa o noapte de aventura.

| anonim_4396 explică (pentru Coquinetza):

Ai idee cate?

| Coquinetza a răspuns (pentru anonim_4396):

Am uitat, stai sa-i mai numar o data.

| anonim_4396 explică (pentru Coquinetza):

Haios ca multi mai sunt pe aici care spun la fel " daca ati stii cati" dar spuneti doar asa sa va aflati in treaba.

| Coquinetza a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e nevoie decat de 2 oameni interesanti, bengosi atat fizic cat si mental si de la o aventura la o relatie nu e decat un pas.
ce-i asa greu de crezut? intr-adevar, sunt din ce in ce mai putini astfel de oameni, exceptia de la regula, dar daca nu ai dat de acea EA, nu inseamna ca nu exista.
tu ai impregnata ideea ca doar femeile usoare au aventuri si dup-aia pa.; nu, totul tine de cine da aceasta si se aplica si invers.

| Coquinetza a răspuns (pentru anonim_4396):

Totul tine de chimia lor, sa fie 2 oameni potriviti la timpul potrivit si in locul potrivit.

| anonim_4396 explică (pentru Coquinetza):

De aia e greu de crezut, 2 oameni potriviti la momentul potrivit. eu in 21 de ani am auzit doar de un cuplu care s/au culcat in prima noapte si dupa 12 ani erau impreuna. dar restul de n cumpluri, dupa prima noapte de sex nu isi mai vorbeau.

ps. nu sunt ipocrit, nu doar femeile sunt @usoare@

| love96 a răspuns:

Pentru mine e normal mai ales daca simți ca e ok pentru tine.Eu am făcut-o cu iubitul meu a 2a zi ( ne Cunoșteam de un an) si totul e bine între noi. Avem aproape jumătate de an împreuna si daca mai avem certuri nu e din cauza asta. Eu cred ca poti avea o relație serioasă chiar daca nu stai câțiva ani sa aștepti.

| neutrino a răspuns:

Dragoste nu, dar sex poti face daca la asta te gandesti.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

E foarte normal.

| peperonies a răspuns:

Singurul motiv pentru care sa astepti o luna sa faci sex cu o fata e daca are 17 ani si 11 luni.

| Anddreee a răspuns:

La varsta ta nu mi se pare ceva in regula.

| TheImpaler a răspuns:

Cati ani ai, ca nu stiu inca daca e normal.

| LexuDeea a răspuns (pentru TheImpaler):

Aproape 16

| TheImpaler a răspuns (pentru LexuDeea):

Te-ai cam grabit...

| AliTheo18 a răspuns:

Acum depinde! Daca esti un om matur, sau major, poti sa faci ce vrei, totusi, o faci pe raspunderea ta! Daca simtiti asta, e ok.Dar ai grija, relatia inca nu e stabila, deci baiatu se poate folosi de tine (sex), si sa o termine cand vrea el. Tu nu trebuie sa te atasezi prea tare.Dar daca ai mai facut asa, mna, si nu pui suflet, poti face cand vrei, cu cine vrei. Eh, nici chiar! Vad din raspunsurile de mai jos ca ai 16 ani. E o varsta fragila. Eu zic sa te mai gandesti, daca nu vrei sa suferi si mai stiu eu ce! Si baietii nu prea cauta o relatie serioasa cu fete mai mici, minore, adica ei pot sa le lase oricand, schimba repede o fata.Nu prea e normal. Spre binele tau...si o nimfomana la varsta asta nu cred ca esti.(adica sa vrei sa faci sex incontinu). Gandeste-te si la reputatia ta, el poate spune oricui ce ati facut. Dar mai intai gandeste-te la sufletul tau. Nu merita! Eu zic ca trebuie sa-l cunosti, sa aveti o relatie mai lunga. Nu prea stiu multe detalii, dar asta trebuie sa faci. Succes!

| madalinfindrihan a răspuns:

Normal ca nu e normal o.O daca ati vrut amandoi si sunteti destul de mari incat sa faceti ce vreti si v-ati protejat e bine daca nu v-ati protejat nu e bine trebuei sa te duci sa iti faci test de sarcina.

| Katoteshika a răspuns:

Daca ai 18 ani poti face ce vrei nu-i asa? Ei bine, nu e chiar asa simplu. O luna de relatie e suficient pentru tine ca sa-l cunosti atat de bine incat sa i te oferi? Chiar daca va iubiti mult nu poti face asta. Nu e vorba ca nu e normal (deoarece in timpurile in care traim nici nu exista relatii si se fac lucruri de genul) doar ca, gandeste-te, ce garantie ai ca nu te va lasa dupa ce o faceti? Trebuie sa-l cunosti si cu bune si rele la fel si el cu tine. Nu trebuie sa grabiti lucrurile. Incercati sa va cunoasteti mai mult si apoi sa faceti pasul asta (doar daca aveti peste 18 ani). El s-ar putea sa te paraseasca dupa si sa treaca la alta sau sa se plictiseasca peste cateva zile, saptamani, luni. Incearca sa fii puternica si discreta tinandu-l mereu in priza si sa viseze, facand astfel sa te iubeasca mai mult. Iar daca iti va pune conditia "Relatia se va termina daca nu o faci" inseamna ca nu te iubeste si ca nu te merita.
Mult succes si ai grija ce faci!

| TheCuriousMonkey a răspuns:

Dacă aveai vârsta potrivită era perfect normal.

| Beautifulbutcold a răspuns:

E putin cam devreme, ideal ar fi sa va cunoasteti mai bine intai, dar daca asta a fost ceea ce ti-ai dorit si nu regreti, e ok.

| PufyPufarina a răspuns:

Dar ce e normal in lumea asta? toti comenteaza negativ ...si eu am 16 ani si am facut-o cu prietenul meu la 2 saptamani dupa ce l-am cunoscut. Si? Daca asta am simtit atunci, nu ma intereseaza mai departe. Traieste-ti viata!

| vancica a răspuns:

E foarte normal iubitiva mult cat timp sunteti tineri maine poimaine o sa imbatraniti