| Ralucaralucasonia a întrebat:

Iubitul meu m-a facut nesimtita, e normal intr-o relatie de iubire?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La cate probleme ai cu el, enumerate in intrebarile tale, nu inteleg de ce mai stai cu el.
Se scrie nesimtita nu nesimptita.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu e normal

| sierra1 a răspuns:

Da' ce păcatele tale i-ai făcut?

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu ai vrea sa dai si un context, pentru a primi un sfat pertinent?

| Ralucaralucasonia explică (pentru dullcat):

El se implica in cresterea copilului in limitele pasibilitatilor iar eu la nervi i-am zis ca nu te implici deloc si mi-a zis nu tie rusine nesimptita ce esti

| dullcat a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Atunci imi pare rau, dar asa meriti daca folosesti cuvinte neadevarate.,, Deloc'' si,, niciodata'' nu sunt interpretabile.Nu inseamna,, uneori''.

In loc sa faci astfel de acuzatii, mai bine ii spui : Apreciez ca te implici in ingrijirea copilului cum poti, insa tot simt ca nu ma descurc si as avea nevoie de mai mult ajutor. Crezi ca e posibil? Cum facem sa ne fie bine la toti trei?

Sfat: niciodata/tot timpul/mereu etc insotite de reprosuri sunt cuvinte care dor si duc instant la cearta. Lumea face acuzatii nefondate pentru ca nu stie sa comunice si ghici cum se ajunge la frustrari, plus eventuale probleme de viitor?

| VoidEternal a răspuns:

Off topic, pentru că e a x-a oară când o spui greșit.

Se zice nesimțită, nu nesimpțită.

Nu te-am ajutat cu nimic, știu.

| Smmo a răspuns:

Nu.