| anonim_4396 a întrebat:

E normal sa-mi urasc si sa-mi iubesc in acelasi timp fostul? Ma enervează ca-mi vine in minte asa de des... si ma doare rau cand ma gândesc la clipele naspa si am frustrari si regrete.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| 94Lucifer94 a răspuns:

Înseamnă că incă nu ai trecut peste despărțire, și ai vrut o relație doar să il inlocuiești pe fostul. Pot zice că atunci când te indragostesti de cineva cu adevărat, uiți orice altă persoană și ai in minte doar persoana pe care o iubești. Deci ai grijă să nu te trezești că te simți ca un străin in relația pe care o ai.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti iubi si urâ pe cineva in acelasi timp. Il doresti din anumite puncte de vedere, deasemeni il si urasti din unele puncte de vedere.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu inteleg de ce mai faci o obsesie, dintr-o relatie care nu mai exista?
De ce nu-ti traiesti prezentul, facandu-ti planuri de viitor? Trecutul nu se mai poate schimba si nu-i normal sa insisti in ceva ce nu mai exista.
Viata merge mai departe, iar regretele si frustrarile nu-si au rostul.
Invata din greseli si nu le mai repeta, ca sa nu mai suferi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este anormal sa mai ai astfel de sentimente : iubire si ura? fata de o persoana care a disparut definitiv din viata ta. Parerea mea. thinking

| Andreeush a răspuns:

Nu e normal, atâta timp cât nu mai sunteți împreună ar trebui să treci peste, nu e ok să faci o obsesie din asta.

| Osneros a răspuns:

Cred ca e normal, vad din ce in ce mai multi oameni cu opinii asemanatoare.

Sanatos si rational sigur nu e, pe de alta parte.