| dincolodevise a întrebat:

,,, vreau cat mai multe pareri.chiar am nevoie de putin ajutor...am avut o relatie cu un baiat care s-a terminat acum 3 saptamani, si inca ma doare cand vorbesc cu el. este normal? acum eu sunt cu altcineva, il iubesc, dar nu stiu. cand vorbesc cu fostul ma simt naspa, inca mai tin la el, acum si el are alta relatie, dar totusi el continua sa vb cu mine si imi da impresia ca inca mai tine la mine. vreau sa mentionez ca era o relatie la distanta care nu stiu daca avea un viitor, dar pe parcursul intregii relatii am ajuns sa tin enorm la el si acum inca mai e ceva acolo pentru el. nu stiu ce e cu mine, acum ca am vb cu el sunt trista. el mereu incearca sa ma faca geloasa cu iubita lui si am observat. eu ce as putea sa fac? imi e greu cand ma gandesc la tot ce a fost. totul s-a terminat dintr-o prostie. acum il am pe el si il iubesc, dar de ce ma intristez mereu cand vb cu fostul, mai ales acum ca am vb putin cu el de trecut. de ce?//

3 răspunsuri:
| Hitch a răspuns:

Crezi in prietenia dintre un baiat si o fata? Eu da! Deoarece si tu si fostul tau iubit sunteti implicati in noi relatii, trebuie sa va concentrati atentia asupra acestora! El nu incearca sa te faca geloasa, ci acorda atentia cuvenita noii sale iubite (e normal) la fel cum faci si tu cu noul iubit! Trebuie sa ai o discutie cu fostul tau iubit in care sa-i explici ca ceea ce a fost intre voi a fost minunat, ca esti norocoasa ca face parte din viata ta, dar ca viata ta si a lui a trecut intr-o noua etapa, ai un nou pertener de viata ce merita atentia ta. Deci ar fi in beneficiul vostru daca ati ramane prieteni. Tot timpul e loc pentru prieteni in viata voastra. (Procedand astfel castigi un prieten si in acelasi timp lasi deschis viitorul relatiei voastre.)

| DLexa a răspuns:

Si eu am fost intr-o situatie asemanatoare...Am fost cu un baiat timp de doua luni jumate era foarte de treaba doar ca nu imi placea asa de mult de el; inca nu simteam o atractie. Apoi m-am despartit de el; am fost cu un alt baiat doar ca sa uit de el, dar el ma iubea si tot venea la mine si m-am indragostit nebuneste de el...si de atunci pana acum si sper pentru toata viata sa ramanem iubiti. Chiar de aceea deschide-ti ochii si sufletul si alege ce e mai bine. Vorbeste cu el odata si vedeti ce simtiti unul pentru atul si poate se va intampla la fel ca si mine:p Ce e al tau e pus de-oparte

| poela a răspuns:

Buna acum esti cu noul iubit si nu ai de ce sa fii trista mai ales ca el incearca sa te faca sa fii geloasa uite idul meu lucian_constantin96 putem vb pe mes