| anniebox16 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati! Eu am stat cu un baiat timp de 9 luni de zile, iar acesta in ultima luna, a incercat sa ma violeze.sad Nu s-a intamplat nimic dar am ramas foarte speriata. Acum am un prieten de 4 luni de zile:X pe care il iubesc foarte foarte mult! Dar de cateva zile imi tot vine fostul' in gand si clipele petrecute in ziua aia urataaaaa! Va rog! Ajutati-ma! Cum scap de gandurilee aleaaasad?

Răspuns Câştigător
| PinkNightmare a răspuns:

Nu cred ca o prietena de-a ta are maturitatea necesara ca sa te ajute in situatia ta,asa ca cel mai bine ar fi sa vb cu mama ta,nu de alta dar e destul de grav ce ai spus tu aici(daca chiar a incercat sa te violeze). Ideea e ca odata ce a incercat odata, se poate repeta, chiar daca ai acum alt prieten si nu cred ca ai vrea sa risti.Iti sugerez sa mergi la psiholog pentru. ca ai ramas putin traumatizata de experienta asta, insa odata cu trecerea timpului trauma ta se poate accenua asa ca trebuie sa scapi de ea acum.Iar parintii tai trebuie sa ia cv masuri legate de fostul de prieten.Asa ar fi cel mai bine, asa ca sa ai destul tupeu sa dai cartile pe fata parintilor tai daca nu vrei sa se intample cv mai rau, succes happy

4 răspunsuri:
| Chrisstine a răspuns:

Si la mine la fel s-a intamplat incerc sa uit ziua aia urata de disperatu ` alaoh go on

| RoCkKiD a răspuns:

Ai putea sa incerci sa discuti cu cineva despre asta, de preferat o prietena apropiata sau de ce nu chiar un parinte, vei vedea ca dupa te vei simti mai bine... daca tot ramai cu frica incearca sa vorbesti cu un psiholog.

| Houselaurie a răspuns:

Facand sex cu noul prieten sigur vei uita.si dupa te vei gandi doar la noul prieten.

| Gdeni a răspuns:

Doamnee unii nici na-r trebui sa aiba parte de fete... labarii dreacu!