| Scratz a întrebat:

E o fata de care mie imi place si o invit la parca, la film dar mereu o ia pe ocolite si baga motive ca sa nu spuna direct NU, de la sursele sigure mele am inteles ca ea ma place, dar nu inteleg. Am fost eu prea direct? Ma place sau nu? Nu mai Inteleg nimic. Un sfat bun va rog.

Răspuns Câştigător
| gothicfan a răspuns:

In primul rand modul tau de abordare este gresit. Niciodata sa nu te bazezi pe surse "sigure". Bazeaza-te pe appealul care-l ai tu asupra ei, felul in care se comporta ea pe langa tine ( SI NU PE MESS, MAIL, ETC. ), daca rade la glumele tale si altele.
In al 2lea rand: ia-o usor si invit-o la plimbari, vorbiti mult, cunoasteti-va, dar sa ai grija sa nu sari calul la unele replici. Gandeste de 2 ori spusele tale. Si ca sa faci si mai multe puncte, mai complimenteaz-o din cand in cand, dar sa nu o faci ca apoi sa i se urce la cap. Dupa primele 4-5 intalniri poti sa incerci s-o iei de mana, dar sa gasesti momentul oportun si sa nu incerci s-o saruti din prima, fiindca o sa fii refuzat si o sa ramai, cum se mai spune, cu buza umflata. Take care, m8 happy

4 răspunsuri:
| cristiano9 a răspuns:

Te joak pe degete...

| Scratz explică:

Scz m-am grabit o invit IN parc. scuze din nou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fetele sunt mai timide...incearca sa-i spui ca vreti sa va imprieteniti apoi faci ce faci si treci la subiectul iubire.nu trebuie sa-i spui direct "vrei sa fii ca mine"...

| PaulOsaKore a răspuns:

Eu am 2 variante : Prima fata e timida si a Doua :sursele tale sau inselat