| IonutMihai092 a întrebat:

E o intrebare mai ales pentru fete. Sunt curios daca sunt eu asa prost intr-o relatie, am fost cu o tipa un an in care am spus clar ca ma are noptile acasa, ofer afectiune, nu vorbesc cu alte fete decat lucruri la nevoie, nu beau nu fumez, ma ocup de noi, dupa un an ea a inceput cu grupuri de prieteni, anturaje proaste sau bune nu ma pronunt, cluburi, bautura etc. Si evident nu a mai mers, eu eram ranit de lucrurile astea. Chiar asa rau e sa mai fii un tip cuminte in zilele astea, fetelor? Nu generalizez doar imi doresc sa cred ca nu am eu vreo problema ca nu imi plac cluburile si anturajele din prezent, am 18 ani.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| litere123 a răspuns:

În primul rând, apreciez faptul că ai aceste trăsături frumoase. Nu ești prost, băiete, poate doar puțin inocent. Însă trebuie să rămâi exact așa cum ești, cineva, pe viitor va aprecia asta mai mult decât respectiva fată.
În al doilea rând, această relație pe care ai avut-o timp de un an reprezintă o lecție de viață. Trebuie să te maturizeze și să te încline spre mai multe pretenții la o fată. Stai liniștit, vei trece ușor peste și într-o zi vei întâlni o fată pe măsură care să te iubească așa cum ești.
Take care, man!

16 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Alege cu cap

| Dalmore a răspuns:

S-o fi plictisit. Tipii care se descriu in genul tau de obicei ascund multe laughing. Nimeni nu-i perfect, intotdeauna fiecare are partea lui de vina, daca tu te uiti in urma si-ti vezi numai calitatile, e clar ceva in neregula cu tine.

| IonutMihai092 explică (pentru Dalmore):

Am greseli dar eu n-am iesit noaptea a doua zi sa aflu ca am dansat cu unu de 27 de ani prietene si asta e doar UNA. Am descris in mare, n-o sa dau mai mult din casa ca nu imi sta in caracter

Răspuns utilizator avertizat
| IonutMihai092 explică (pentru nimportequi):

Aia a dansat cu unul de 27, noi avem 18, si scuza a fost una proasta rau oricum, macar aia sa fi fost buna

Răspuns utilizator avertizat
| ancaval a răspuns:

E bine așa cum ești. Grijă mare pe cine alegi să ți lângă tine.

E vina ta că după 1 an a plecat, să zic așa. Ai ales greșit. Trebuie să ai pretenții mari la fete.

Băiatul e băiat și na...dar la fată nu i se stă unele lucruri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ma are nopțile acasa"
Exprimarea asta m-ar face sa prefer sa dorm pe pres decât cu tine.Nu "te" are, ca nu ești câinele ei. Teoretic.
Oferi afecțiune? Si pisica îmi oferă afecțiune.Dar ea măcar nu are atâtea pretenții.
Nu vorbești cu alte fete decât dacă e nevoie? Si nu te apropii nici la mai puțin de 5 metri de vreuna, nu?
Lucrurile astea pe care le-ai insirat mai sus nu te fac un iubit mai bun.Sunt doar niște trăsături ale tale.Care pot fi interpretate si in sens negativ.Cumintenia per ansamblu e un defect.Chminte (in sensul la care te referi tu) e sinonim cu plictisitor.Lipsit de personalitate.
Ca sa nu mai zic ca faptul ca ai pus o întrebare aici e încă un argument in sprijinul caracterului naspa, anost, supus.

| IonutMihai092 explică (pentru anonim_4396):

Pfa, caracter naspa anost supus? Nu ma cunosti si nici viata mea nu o stii, nu am iar crede-ma am avut greselile mele insa eu nu am dansat cu altele in club, nu aveam 10 conversatii doar cu"prietenii" mei, asta nu inseamna ca sunt supus dar orice barbat ar avea dubii la cat de naspa era fata cu mine, devenise. Nu stau acum sa-ti explic tie dar daca stai fata in fata cu mine la intelect s-ar putea sa te supui tu. Respect celor care mi-au dat curaj prin lucrurile bune, cine o sa maniubeasca ma va aprecia, ca nu toti pot oferi ce ofer eu, astea sunt trasaturi morale dar, sa ma pun sa spun tot ce am facut si fizic in relatie? Te-ar contrazice putinlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai doar 18 ani, fata asta o sa-ti fie doar un gând pe la 30-40 de ani. Nu inteleg de ce te-ai strofoca atât de mult pentru ea, fiecare a fost "ranit" cel putin o datã in viata asta e treci peste.

Nu o poti schimba, mai ales daca ea a ales asta. Si cel mai important nu merita.

"nu vorbesc cu alte fete decat lucruri la nevoie" - te-a intrebat ea chestiile astea? Dacã nu Probabil ai facut-o doar s-o impresionezi, sa incerci prea de tot sa o tii aproape. Nu e atractiv, mult mai bine te pastrezi misterios. Cu cat stie mai putine despre tine, cu atât mai bine, si-ar fi facut mai multe griji. Etc

| MPersephone a răspuns:

Ce trebuie sa intelegi este ca nu te potrivesti cu fiecare persoana pe care o placi. Tu poti fi minunat si asta nu inseamna ca vei avea o relatie de succes cu oricine. Trebuie sa va potriviti. Fiecare are asteptarile sale, viziunile sale. Nu te descuraja, dar fii mai precaut.

| DanyDav a răspuns:

Exagerezi, se vede ca ai plictisit-o, aveti caractere opuse, fata e cu chef de viata, tu pari romantic!

| IonutMihai092 explică (pentru DanyDav):

Sunt romantic, dar amuzant plin de viata, energic pentru ca sunt sportiv si imi plac activitatile de genul, nu am plictisit, dar m-am simtit ca un nimic cand eu as fi dat tot pentru ea iar ea m-a dat pentru o seara si cativa oameni care daca dau doi bani pe ea e bine

| DanyDav a răspuns:

Unele vor mai mult decat atat, vor adrenalina, vor sa rada, sa planga sa traiasca periculos, cred ca intelegi ce zic, tipa cu care sunt e cam la fel, uneori ma cam dispera, cu toate ca si eu sunt tot cam genul ei!

| IonutMihai092 explică:

Mentionez ca ea era indiferenta si rece, lucru extrem de urat daca ma intrebati pe mine iar eu evident opusul si cum i-am zis si ei, Dumnezeu e martor, nu am mintit-o vreodata si am fost exact cum am promis.

| bgNNN a răspuns:

Doamne zici ca m ai descris pe mine da le in PlM mea de fete ca sunt ratate rau de tot daca esti bun cu ele nu e bine daca esti rau nu e bine sa ma pis pe ele