| Andreiu68 a întrebat:

Ce parere aveti ca la varsta de 20 de ani ca baiat sa nu fi avut niciodata o iubita/relatie? Spun asta pentru ca suntem acusica in 2019, baietii si fetele la 13-14ani au relatii, nu mai e ceva wow cum era odata. Spun asta pentru ca sunt putin fustrat si ingrijorat oarecum ca pana acum nu am avut relatie( relatii intime am avut, aia e altceva) Nu ca sunt urat, dar nici frumos, na am 1, 68 inaltime,ochi albastri,am facut sport de performanta,corp atletic, acum lucrez,am masina mea proprie,stau singur, nu fumez,beau la ocazii, aniversari si din astea, adica nu am defectre grave, nici defecte nu cred ca am. Nu sunt un tip care sa fuga lumea ca e urat, ca are vicii, bea, se drogheaza, ba chiar sta lumea cu mine ca ii fac sa rada.Am incercat sa imi fac relatii, nu am stat asa sa vina de la sine, am vorbit cu fete, dar fie nu eram le aceeasi unda, ori nu era interesata si le-am lasat. Cred ca pana acum 3-4 fete m-au placut, dar mie nu imi placeau de ele si nu am vrut sa ma amestec intr-o relatie daca nu o iubeam, prefer prima relatie si ultima, nu ma joc cu sentimentele fetelor. Nu sunt un tip izolat sa stau in casa si sa ma inchid in mine, am o multime de prieteni, ies prin cluburi cateodata, cafenele, ma mai plimb noaptea cu masina, ori singurel, ori cu cativa baieti, incerc sa cunosc lume noua, am stat prin grupuri de fete si baieti, cum am spus nu vreau sa imi fac relatie doar de dragul de a avea. Fetele pe care le-am placut de prin grupurile astea am incercat sa vorbesc una alta dar nada..Nu pentru ca nu stiu sa flirtez,doar ca vedeam dezinteres total si atat. Am ramas cam singurul din grupul mare de prieteni care sunt fara prietena,toti au iubite,acum ca e frig ori ies prin oras,ori se duc la el/ea acasa la caldura, am ramas pustnic si simt nevoia aia de a fi langa o fata, sa ma certe, sa imi spuna noapte buna, sa zica hai sa facem ceva cu viata noastra si etc. Cum am mai spus, am devenit cam frustrat pe tema asta si nostalgic totodata oarecum. Ceva sfaturi?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Intrebarea e, vrei tu sa ai iubita sau vrei sa fi in rand cu alti? sau te obliga alti? eu nu vad asta ca pe o drama, tu stii ce vrei? la varsta ta e poate greu de stiut ce vrei, crezi ca fericirea ta depinde de alti? oare asa e? daca tu nu te poti face fericit nimeni nu o poate face

| SilentRain a răspuns:

Nu e chiar atat de tragic, sunt unui la 30 de ani fara nici o relatie, ai timp

| mentholinks a răspuns:

Eu n-am nicio parere. Fiecare si le stie pe ale lui. Oricum fa ceva in privinta asta ca va incepe sa doara peste cativa ani.

| Plato a răspuns:

Cineva ti-e predestinat, nu te îngrijora, iti vine si tie randul. Ce parere sa am de oamenii de 20 de ani fara relatie? Nu are nicio relevanta, o relatie nu se face pentru a fi in pas cu lumea, ci doar cand iubesti cu adevarat.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Plato):

Nu exista asa ceva. Cum poti avea prietena, la fel de bine poti sa nu ai. Sa fim seriosi, parinti care au si copii dovorteaza, barbati care isi bat nevestele, oameni singuri la 40-45 de ani etc. Predestinarea este o tampenie religiosa. Stiu pe unu de la munca de la mine care a fost 8 ani intr-o relatie si s-a despartit pentru ca femeia lui i-a propus sa se casatoreasca si el a refuzat. Nu exista nicio predestinare.

| Plato a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Daca doi oameni sunt împreună nu inseamna ca au fost neaparat predestinati. Tocmai de aceea s-au despartit, ca nu erau suflete pereche.

| Necunoscut112 a răspuns:

Eşti foarte mic. Ai spus o grămadă de calităţi si bla bla. Când ai 1.68 m calităţile tale sunt eclipsate.

| syd2 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Esti eclipsat tu la minte.

| Justme1997 a răspuns:

Esti ok, mai vorbește cu fete si o sa găsești una interesata. Nu dispera ca nu-i grav

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Justme1997):

Este ok? Omul la 20 de ani lucreaza, are masina, locuieste singur, are corp atletic si este sociabil, nu fumeaza si pentru tine ii doar ok? Ce Zici atunci de leprele care la 20 de ani sparg McDonaldul si inca locuiesc cu si pe banii parintilor? Stiam eu ca femeile sunt pretentioase dar nici chiar asa.

| Justme1997 a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Nu ma refeream la persoana lui ca este doar ok ci i-am raspuns la întrebarea "Ce parere aveti ca la varsta de 20 de ani ca baiat sa nu fi avut niciodata o iubita/relatie." Deci zic ca e ok sa nu fi avut iubita pana la 20 de ani

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Justme1997):

Aa, scuze atunci.

"Deci zic ca e ok sa nu fi avut iubita pana la 20 de ani"
Se pare ca incepe sa devina ok avand in vedere ca lumea asta isi extinde extremele tot mai mult. Copii se dezvirgineaza la 14 ani, oameni virgini la 30 de ani etc. Eu nu cred ca ar trebui sa gandim asa dar se pare ca totul devine ok si normal chiar daca in realitate nu este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O tinerete ai nu o strica si pe aia.

| Sara1248 a răspuns:

Nu stiu daca l-ai incurajat cu asta. laughing

| Noname369 a răspuns:

Nici eu nu am și sunt fată și am 20 de ani și sunt exact cum ai zis tu, bine fumez, dar nu mă droghez și de băut nu beau....nu am nevoie, iar eu ca să intru în relații doar de dragul de a fi într-o relație, nu vreau și nu am nevoie de nimeni, n-am avut și nici nu mă interesează să am și care e problema că nu o văd...