| IceCreamDoll a întrebat:

E o poveste foarte incalcita, dar o sa o rezum ca sa ramana doar esentialul. In urma cu ceva timp ma vedeam cu un baiat, ne trimiteam mesaje, in fine aproape ca eram impreuna. Dar s-a dovedit ca asta era doar in imaginatia mea. S-a indepartat treptat, a avut o relatie si acum nu vorbim decat de sarbatori si de aniversari. Eu inca il plac in secret. O prietena i-a spus asta si el i-a spus ca ma considera doar o amica, si acum ma evita.
Inainte sa-i spuna prietena mea ca il plac eu gasisem un baiat cu care am fost impreuna pana recent, dar nu l-am iubit, am incercat doar sa-l uit pe primul. Am incercat sa-i explic primului adevarul-prietena mea i-a spus asta dupa ce noi doua am avut o cearta.
Acum alt baiat spune ca ma place, dar nici nu ne cunoastem foarte bine. Coincidenta face ca si el a incheiat o relatie recent.
Acum intrebarile mele sunt:
1. Cu primul baiat chiar nu mai am nici o sansa? Nu se va mai intoarce niciodata la mine? Eu pe el il iubesc. Nu inteleg de ce s-a racit asa. Vreau sa fie cum era inainte cand imi dadea mie atentie. Trebuie sa fie o solutie ca sa il fac sa se intoarca la mine, dar fara chestia cu indiferenta pentru ca nu merge in cazul lui.
2. Ultimul baiat chiar ma place, sau doar vrea sa o uite pe fosta fiind cu mine? Oricum as vrea sa-i spun ca nu vreau sa fim impreuna pentru ca eu ma gandesc la alt baiat (primul).

Răspuns Câştigător
| cookie01 a răspuns:

Cu primul nu cred ca mai ai sanse, probabil el te vrea doar ca pe o amica, atat. De aia cand a aflat ca il placi vrea sa se indeparteze de tine. In acest caz nu ai ce face, ca dragoste cu sila nu se poate. Incearca sa vezi ce poti face cu ulimul. Nu ai de unde sti daca vrea sa o uite pe fosta sau chiar s-a indragostit de tine. Vorbeste mai mult cu el, nu te grabi, si poate dupa ce va veti cunoaste mai bine, il vei vedea cu alti ochi. Nu te gandi din prima sa fiti impreuna, s-ar putea pe parcurs sa uiti cu totul de primul, pentru ca iti va face ultimul viata frumoasa. Daca nu iese nici cu ultimul nu dispera, deoarece va aparea un baiat care sa iti fure inima, cand te astepti mai putin.

| IceCreamDoll explică (pentru cookie01):

Dar daca i s-a parut ca e o farsa? Oricum nu i-am spus eu textual ca il plac. Nici eu nu as fi fost placut surprinsa daca un prieten de-al sau mi-ar fi spus ca el ma place. Si l-am bagat si mai tare in ceata dupa ce i-am spus ca prietena mea i-a spus asta dupa o cearta (nici nu am negat, nici nu am confirmat ca il plac), apoi i-am spus sa tinem legatura kit ca eu eram intr-o relatie.

| cookie01 a răspuns (pentru IceCreamDoll):

Doar tu poti afla cum e. Vorbeste deschis cu el, si vezi ce vrea de fapt (cu primul). Daca zice clar ca nu te place nu ai ce face. Trebuie sa vezi tu, reactia lui, sa nu zica ca te place (intr-un fel) numai ca sa nu te piarda ca amica. Daca vezi tu ca e o "scanteie" intre voi cand vorbiti, merita sa incerci sa il castigi. E greu sa spui cuiva in fata, stiu, dar trebuie sa iti iei odata greata, ca altfel iti vei banui mai incolo ca de ce nu ai incercat macar.

7 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Acum raspunsurile mele sunt:
1. Sincer, de as fi in locul tau nu as mai sta dupa curu' lui nici 2 secunde. N-ai de ce sa-l astepti, daca el a plecat asta e, sunt sigura ca ai incercat sa-l intorci dar el nu a vrut, si din cate am inteles dupa ce a aflat ca inca il placi a inceput sa te ignore complet, de ce l-ai mai astepta? Viata nu se opreste la el!
2. De unde sa stim noilaughing? Intreaba-l! Inainte sa faceti urmatorul pas, adica sa fiti impreuna, vorbiti, cunoasteti-va, si o sa-ti raspunzi singura la intrebare. Poate nu o sa ajungeti impreuna, dar o sa legati o prietenie frumoasa, tot ce se poate. happy

Cu riscul ca ma repet...treci mai departe! Nu mai astepta pe nimeniwinking Nu mai sta dupa nimeni, ca cine vrea, cine te vrea vine de buna voie!
Te pup.

| neutrino a răspuns:

1. Nu.
2. Nu.

| Beib_Dizzy_1998 a răspuns:

Nu prea cred, pentru ca ti-o dat semne clare., te rog nu-ti varsa lacrimiile, pentru un baiat. NU se merita

| Pagutzzu_Pagu_1968 a răspuns:

Ai sanse cu primul pentru ca si eu am fost in aceeasi situatie.NUrenunta niciodata. daca chiar il iubesti odata o sa fie ceva intre voi.

| Stolniceanu_Alex_1985 a răspuns:

1 NO
2 poate...