| allynna17allynna a întrebat:

E o poveste mai lunga dar incerc sa o spun pe scurt. sunt cu prietenul meu de un an. am trecut prin multe probleme ca sa fim impreuna pentru ca tata nu era si nu este de acord in continuare sub nici o forma cu el insa stie ca santem impreuna si imi spune ca poate o sa imi dau si eu seama de ce am facut. prietenul inainte mereu ma intreba daca sunt sigura ca vreau o relatie serioasa cu el pentru ca atunci cand o sa fac 18 ani o sa ma duc la el si nu o sa fac nici o facultate o sa stau doar acasa. si am spus ca da ca accept de indragostita ce eram. faza e ca acum m`am gandit mai bine si nu mai vreau acelasi lucru: vreau sa imi traiesc viata, vreau sa am o cariera nu sa ma marit, nici nu stiu cum am putut sa ii accept toate crizele de gelozie: de ex pe mine nu ma suna nici un baiat, nu ies cu prietenii decat daca este si el... chestia e ca acum a inceput sa imi placa de un alt baiat din gasca noastra, si prietenul meu a remarcat privirile dintre mine si el pentru ca mi-a spus asta. nu e neaparat sa fiu cu cineva dar vreau doar sa ma despart d el chiar daca tin la el si imi este mila sa il vad suferind...mentionez ca el are 23 de ani. multumesc, ca ati stat sa imi ascultati povestea. astept un sfat. fundita

Răspuns Câştigător
| Judas6k a răspuns:

Spune-i,spune-i ca numai vrei, nu gandea-i atunci, multumeste-i pentru tot ce-a facut pentru tine. Spune-i!

8 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Spune-i in fata adevarul, nu merita sa il minti degeaba.

| Fragolita a răspuns:

Pai sincera sa fiu. daca deja ai inceput sa simti ceva pentru alt baiat, poti incetul cu incetul sa te indepartezi de actual si sa-ti traiesti viata. sa iesi cu prietenii si sa iti ocupi timpul cu diverse activitati. iar el daca are 23 ani. nu cred ca se va supara atat de rau. e tanar isi gaseste el alta.big grin Sper ca ti-am fost de ajutor. :* Fundita?

| LexieG a răspuns:

Desparte-te de el, fiindca el incepe sa te domine. Poate acum nu te lasa sa iesi cu unii prietenii, nu te lasa cu alti baietii, dar in viitor vei vedea ca va incepe sa nu te lase sa te imbraci mai sexy, sa porti haine mulate sau stramte.Ai dreptate.La 18 ani nu trebuie sa renunti la visul unei cariere.Fiindca daca te iubeste te va accepta asa cum esti, la o scoala, si cu o cariera. Poate in viitor de desparti de el, el pleaca dar nu mai ai facuta o facultate.Desparte-te de el.Stiu ca e greu, dar nu meriti o relatie plina de gelozie.Vei gasi pe cineva care te va iubi si nu va incerca sa te schimbe.Ai doar 18 ani, vei cunoaste alti baieti, cu care te vei intelege mult mai bine.Crede-ma.Sper ca ai inteles ce trebuie sa faci.Nu este greu de luat o decizie este doar putin dureros.

| opium a răspuns:

Pentru niciun om in lumea asta nu se merita sa renunti la studii superioare, cu atat mai mult pentru un baiat. Pune punct acum pana nu este prea tarziu!

| Amaya a răspuns:

E normal ca el sa vrea sa stai cu el dupa ce termini liceul pentru ca din moment ce are 23 de ani vrea sa aiba o familie. Daca tu nu esti pregatita pentru asa ceva ( e si normal sa nu fii, diferenta de varsta isi spune cuvantul ), atunci cel mai bine e sa-i spui. Fii sincera cu el si da-i sansa sa-si refaca viata, desi eu zic ca dupa un an impreuna, cel mai bine pentru amandoi este sa stati singuri si sa va fixati noi prioritati pentru viitor. Bafta!

| justaprincess a răspuns:

Cam nasol...si eu sunt cam in aceeasi situatie, totusi depinde si de cat timp sunteti impreuna si conteaza si felul in care se comporta cu tine (nu ma refer la gelozie si ce ai mai spus), poate este ceva de moment, dar totusi doar uh vei sti ce sa faci, nu te lua dupa altii, gandeste'te cum ti-ar fi mai bine si cum te-ai simti fara el. succes

| Dănuţaa a răspuns:

Nu cred ca merita sa ramai cu el...Iti distrugi viata! El ti-a demonstrat ca nu teiubeste cu adevarat : te vrea numai pentru el... daca te-ar fi iubit ar fi facut tot posibilu sa-ti fie si tie bine! Stii cum e vorba aia : Decat sa-ti fie tie rau.mai bine lui. asta-i viata :* pup si fii tare si optimista!

| G3O1F4 a răspuns:

Din moment ce el si'a dat seama de cate ceva ar fi mai bine sa'i spui adevarul...Chiar daca o sa sufere totul este trecatoroh go on. Sper ca am putut sa te ajut.