| Unsmilecucireasadeasupra a întrebat:

De 2 zile sunt cu un baiat si ieri toata lumea a inceput sa vina la mine cu interogatoriu cu chestii de genul ca eu cum pot sa fiu cu un baiat ca asta, ca este urat, etc. Si mai pe dupa amiza a inceput sa-mi zica un baiat ca prietenul meu vrea sa se desparta de mine, dar nu vrea sa ma raneasca si ca se va purta cat mai urat cu mine ca eu sa ma despart de el. si dupa ce am vorbit cu el mi-a spus ca nu-i adevarat si ca sa am incredere in el ca vom fi impreuna. Mai tarziu mi-au spus doua prietene ca el nu ma place si ca el sta asa cu mine numai ca sa astepte sa ma despart eu de el si asta mi-au mai spus inca 3 amici, si cand am dat de el si de gasca de baieti eu i-am spus ca este un nesimtit si ca daca vroia sa ne despartim imi putea spune in fata, nu sa ma prosteasca. Si a venit un prieten din gasca dupa mine, deoarece eu am plecat de acolo si mi-a spus ca de ce m-am purtat asa si i-am spus ce mi-au zis si acei 3 amici si mi-a spus ca nu-i adevarat, ca el ma place si ca pot intreba pe oricine de acolo. Si i-am spus ca daca e adevarat vreau nu numai sa-mi vorbeasca ci si sa-mi dovedeasca(prietenul meu). Dupa am continuat sa merg si dupa 20-30 de metri m-a strigat prietenul meu, si am discutat si mi-a spus ca nu este nimic adevarat din ce au zis aia si ca el ma place, si i-am spus ca am nevoie de fapte, nu de vorbe si a intrebat cum poate sa-mi dovedeasca si l-am pus sa jure ca ceea ce au spus ceilalti nu e adevarat si a jurat. Si dupa ne-am impacat, dar dupa aceea am vorbit cu una dintre acele 2 prietene si mi-a spus ca el in continuare minte si o prietena m-a sustionut si a spus ca tipul nu are fata de mincinos si nu l-ar vedea un mincinos, desi ea nu stia nimic din poveste. Si i-am povestit asta si celei mai bune prietene ale mele si mi-a spus ca ea in locul meu l-ar crede pe el, si ca mi-a demonstrat ca ii pasa de mine si restul. Dar eu in continuare nu stiu pe cine sa cred, ce sa fac?

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu vrei sa fii cu el sau cu lumea toata?
Daca vrei sa fii cu el,lasa lumea sa vorbeasca,s-asa nu-i poti multumi pe toti si ofera-i incredere baiatului,ar trebui sa te intereseze cum se poarta EL cu tine, nu ce-ti spun stanga si dreapta.
Si, sa-ti mai spun ceva.Relatia voastra e compusa din doua persoane, din tine si din el.Nu ai nevoie de aprobarea sau dezaprobarea nimanui,nu dezbati in plen ce a zis el si ce ai zis tu,cred ca nu e nevoie sa-ti spuna nimeni nici cum sa simti,nici cum sa gandesti.
O relatie este un lucru intim si personal,doar al tau(si al lui),nu permite nimanui sa se amestece,nici sa comenteze!
Putina discretie face foarte bine si te scuteste de multe neajunsuri.
Da,daca ai nevoie de un sfat sau o parere,intreaba o prietena,UNA, nu tot cartierul, una in care ai incredere si careia chiar ii pasa de tine!
Cred ca ai inteles.
Succes!

| ignore a răspuns:

Credeti prieteni ei zic asa ca sunt invidiosi.happy

| Klepto a răspuns:

Cata drama pentru 2 zile de relatie, i-auzi, cica o sa se comporte urat, ca cica o sa se desparta de tine. Fetele alea care au spus chestiile astea au fost cu el si el le-a dat papucii cumva?
Intrebi pe toata lumea de iubitul tau si ce trebuie sa faci, se vede ca nu esti destul de matura pentru asa ceva, crezi gura lumii direct si la baiat nici nu-i lasi loc sa faca altceva. Fapte direct din a doua zi? Ce ai vrea sa faca? Sa-si tatueze numele tau pe piept? Sa-ti cumpere un lantisor cu numele tau? Ce percepi tu ca "fapte"?
De unde stie toata lumea ca el minte sau ca nu minte, locuiesti de pe o alta planeta in care toata lumea ii telepata si citeste gandurile? Fiecare persoana cu care vorbesti il vede altfel deci de asta este atat de buimaca ca intrebi pe toti ce parere au si crezi pe toti.Lasa-l pe baiat sa se comporte cum stie el si o sa-ti dai seama mai devreme sau mai tarziu cum este. Direct l-ai facut mincinos, doar pentru ca asa ti-a spus un amic.

| anka89 a răspuns:

Nu cred ca ii cazul sa ii asculti pe cei din jur, ar trebiu sa iti pese doar de tine si de el.Si dupa atatea strambe el continua sa iti spuna aceleasi lucruri,nu crezi ca daca ar fi fost adevarat cele auzite de tine de la asa zisii prietenii tai, al s-ar fi schimbat chiar si putin fata de tine? nu da deloc importanta la ce spun cei din jur, lumea e atat de rea incat nu iti poti inchipui si mai ales prieteniisad asa ca daca el te vrea si tu la fel numai voi o sa puteti spune stop relatiei atunci cand o sa considerati voi nu cand vor cei din jurul vostru si dupa fapte ci nu dupa spusele fiecarui "prieten". pupicihappy

| CrazyTeenager a răspuns:

rolling on the floor Ce copii, gasiti-va bai o ocupatie decat sa aveti relatii de astea prostesti, cu lipsa de incredere.

| ralukyta13 a răspuns:

Buna Alexa, cred ca nu ar trebui sa te lasi influentata de prietenii tai, baiatu te place cu adevarat. daca dupa ce i'ai facut scandal in fata prietenilor lui el ti'a spus ca te place ca vreti sa fiti din nou impreuna etc. eu asta o consider o dovada de iubire.prietenii tai de cand au aflat ca voi sunte'ti impreuna au venit cu argmente impotriva lui asa ca nu ar fi nimic iesit din comun ca ce iti spun ei sa nu fie adevarat. poate ca au auzit ei ceva daca toti afirma acelasi lucru da nu e adevarat intru'totul.eu te sfatuiesc sa nu mai asculti de ei si sa faci ce spune inima nu creierulwinking daca se va intampla ca lucrurile sa nu mearga bine intre tine si prietenul tau, nu lasa sa fie din cauza prienenilor! iti doresc multa bafta Alexa si mult inainte cu baiatul happy

| SweetGirl25 a răspuns:

Poi...e un raspuns simplu, Credeti prietenul pentru ca doar el stie ceea ce simte pentru tine, nu altii. Si daca prietena ta cea mai buna zice ca nu are fata de mincinos crede-o pe ea. Daca vrei sa mai vorbim uite-mi Id-ul(dar nu-l da si la altii big grinbig grin puppy dog eyes) yoana_yoana41@yahoo.com

| ρυƒυℓєтє a răspuns (pentru SweetGirl25):

Lol iti scrii id aici si spui sa nu-l dea la altii?rolling on the floor