| Marbella188 a întrebat:

E ok sa fie ceva intre tine si un baiat, dupa 4-5 zile de cand "a inceput o relatie intre voi"? Gen sa dormi la el si sa fie ceva, dar nu sex in adevaratul sens al cuvantului?

Răspuns Câştigător
| AlexCristi97 a răspuns:

Nu mai asculta ce zice societatea. Ai 16 ani impliniti deci ai consimtamant, poti face ce vrei tu. Daca el nu te preseaza sa faci ceva si tu te simti ok sa o faci dupa 4-5 zile, este perfect normal. Daca tu simti sa o faci doar dupa 1, 2...15 luni, faci cum simti. Nu simte nimeni altcineva pentru tine, e corpul tau, faci ce vrei cu el. (in limita legii laughing )

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pai atata timp cat amandoi sunteti majori si sunteti de acord, nu e nici o problema. Probabil relatia nu va ajunge niciodata una serioasa, se va limita la sex pana la urma, dar daca amandorura va place, nu exista nici o prolema

| Marbella188 explică (pentru Brigaela):

Eu sunt minoralaughing

| RAY a răspuns (pentru Marbella188):

Ai peste 15 macar?

| Marbella188 explică (pentru RAY):

Am 16

| RAY a răspuns (pentru Marbella188):

Pentru a te saruta cu un baiat e o varsta ok, el cat are?

| Brigaela a răspuns (pentru Marbella188):

Trist...

| corbulalbrosu a răspuns:

Acel ceva admis in astfel de cazuri se poate rezuma la activitatea de petting, adica o forma de ''sex surogat'' care daca este bine efectuat, poare sa ofere senzatii si placeri si mai ales satisfactii similare cu cele oferite de sexul real. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

De ce nu? atât timp cât e consensual, desigur!

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici...Da, este ok.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca nu e sex e ok.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Daca nu-i sex salbatic: nu-i nicio smecherie!winking laughing

| HazelEyes77 a răspuns:

Cand atractia dintre doua persoane e mare lucrurile se precipita si trec peste pasii clasici din perioada de cunoastere direct la apropierea fizica. Atata timp cat va doriti amandoi lucrul asta nu vad unde ar fi problema.

| AliGab a răspuns:

Dupa 5 zile este mult prea in scurt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam devreme, mai asteapta si tu macar saptamani.

| 90210 a răspuns:

Dupa 4-5 zile e cam devreme...asteapta si tu 2-3 saptamani sa te mai cunosti cu persoana. Daca esti minora cu atat mai mult. E prea din scurt si daca vrei o relatie serioasa parerea mea e ca ar trebui sa mai stai si pe acasa. Stiu ca acum esti indragostita si tentatia sa stai la el, sa adormiti impreuna, sa va tineti in breate e mare, dar totusi cu limita. Cel putin pana relatia devine serioasa. Daca vrei doar sex atunci e foarte okay, dupa 4-5 zile daca te astepti doar la sex de la baiat atunci e okay.

| DenisaDeni11 a răspuns:

Ai 16 ani.
Atata timp cat esti sigura ca intr-adevar il cunosti si sti ca nu ti-ar face ceva fara voia ta. Da, poti sa mergi la el si sa 'dormiti'.
Si sincer, parerea mea...
Atata timp cat 'e ceva dar nu sex', o sa ajungeti sa faceti curand si sex.Mergi de buna voie la el si ii permiti anumite lucruri, o sa vrea mai mult. Deci asteapta-te la asta.
Si aveti grijjawinking