| Elliiieo3 a întrebat:

E pacat sa faci sex in Postul Pastelui? Fara mistouri. Mama mea a zis ca doar dupa ce trece Pastele. Are sens?

Răspuns Câştigător
| Eisenheim a răspuns:

Ciudat că la munca poți merge până cazi in nas in orice sărbătoare,post,duminică, oricând, dar sex e păcaaaat mare, chiar și cu nevastă, să mănânci e păcaaaat dooom'le nu cumva sa mirosi un mititel că nici spovedania nu te scapă laughing deci avem o gândire super

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu e păcat, astea sunt superstiții.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este pacat, asa scrie in Biblie>
Postul Pastelui, al Craciunului si alte cateva de-a lungul anului, necesita curatare sufleteasca si trupeasca: fara injuraturi ori rautati, fara sex, fara mancaruri cu carne sau produse animaliere ori pasari.
Da, are sens doar pentru credinciosi, care doresc sa fie puri si curati, cand vine Pastele.

| mihai69 a răspuns:

Cică ar fi.
Dar eu mă întreb: dacă era așa păcat, cum de a rămas Maria gravidă?!? Că Bunavestire cam pică în post...

| Sofer a răspuns:

Dacă ai pofta atunci de sex, nu ezita. Și fai sex.

| GusticelMititel a răspuns:

Habar n-am, dar parerea mea e ca ar trebui sa faci tot ce vrea inima ta, da-le incolo de pacate ca daca ne luam dupa biblie e pacat si sa respiram.

| GusticelMititel a răspuns:

Pentru mine nu are niciun sens sa imi fac programul de sex, mancat carne si alte astea dupa o carte veche si absurda.

| Ale080999 a răspuns:

Asta depinde de tine mai mult, pana la urma e pacat si sa te gandesti la sex. Daca esti o persoana foarte credincioasa, sigur nu ai face, daca nu esti o sa faci. Depinde de tine ce legatura ai cu Dumnezeu si daca vrei sau nu sa faci, decizia iti apartine.

| OniChan666 a răspuns:

Daca esti o persoana religioasa si chiar iti pasa de lucrurile de genul, atunci, da....este pacat.
Dar daca nu iti pasa.....nu e pacat.

| gabrielcumva a răspuns:

Fenomenul de breeding este ceva ce dumnezeu a creat deci cred ca nu