| Mkeynes a întrebat:

E pericol de sarcina daca faci sex in cada (dus(baie)
Adica spermatozoizii nu mai sunt vii?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In privinta posibilitatii de formare a unei sarcini prin modul si in conditia amintita, singurul raspuns corect este un NU categoric. Sarcina NU se poate forma oricand, in orice conditii si mai ales sa apara... din nimic. Sanatate!

| Mkeynes explică (pentru corbulalbrosu):

M am gandit ca daca fac contact cu aerul sau apa nu mai se poate intampla nimic

| SG1995 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Adică dacă faci neprotejat sub apă, concepția nu are loc?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru SG1995):

Exact. Bineinteles ca NU se va realiza o posibila sau probabila procreere, in cazul in care sperma este ejaculata in apa din jur si nu in vagin, (nu este specificat in intrebarea unde ajunge sperma) chiar si daca in acel moment femeia este intruna dintre zilele perioadei fertile a ciclului menstrual.
Dar daca sperma este ejaculata in profunzimea vaginului si penisul este mentinut cat mai mult in acea pozitie si de asemenea daca in acel moment femeia este in perioada fertila a ciclului, doar atunci posibilitatea formarea unei sarcini poate deveni inevitabila.

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă faci sex în apă, dar ejacularea are loc în vagin - spermatozoizii vor fi foarte vii și vioi. Iar dacă fata e în perioada fertilă, șansa de sarcină e foarte mare.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ejaculeaza in vagin in timpul baii, poti sa ramai gravida. Daca ejaculeaza in apa din baie, atunci este posibil sa nu ramai gravida.

| Andreeush a răspuns:

De unde ai auzit asa ceva? Tie frica ca nu pot innota? Citeste aici pentru mai multe informatii https://m.garbo.ro/Sanatate/articol-2704-page-2

| RAY a răspuns (pentru Andreeush):

De unde ai auzit asa ceva? Tie frica ca nu pot innota?

pana la urma ti frica sa inoti?

| ywar a răspuns:

Il chemi pe unu cu tine la dus si ii dai satarul ala de la Mega Image (stii tu, cand au pus astia la vanzare pe puncte colectia de cutite) si ii spui cand iese ei spermatozoizii, sa le dea in cap cu satarul. Ca la Ion! Si sigur, sigur nu mai traieste! este sub 200 000.

| Ana7807820 a răspuns:

Of of of...big grin
Spermatozoizii traiesc circa doua zile in afara testiculelor.
Bineinteles ca sunt sanse ca o femeie sa aiba sarcina, am auzit si de alte cazuri in care cuplul facea sex afara, pe frig si zapada. Dar sa ai grija sa fie cada mare laughing