| Meme10Memu a întrebat:

Sunt permise saruturile si sexul in pandemie? Trebuie sa se doarma in paturi sau camere separate?

https://www1.nyc.gov/assets/doh/downloads/pdf/imm/covid- sex-guidance.pdf

"You are your safest sex partner"

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă stai în aceeași casă e absurd să dormiți separat sau să nu vă apropiați că oricum e spațiul destul de mic cât să fie în aer virusu și să-l iei de pe tot felul de suprafețe.
eu mă văd cu prietenu meu și acum că stăm la 2 minute unu de altul, nu interacționez cu nimeni până acolo, nu ating nimic și imediat mă spăl pe mâini când ajung iar în rest ambii respectăm izolarea și nu ieșim deloc.

| JicaContra a răspuns:

Daca locuiti impreuna, nu are legea nici o treaba
daca nu, si trebuie sa iesi din casa ca sa faci sex, mai ales de fiecare data cand faci sex, atunci nu, si politia o sa te arda, daca te prinde
puteti totusi sa va mutati impreuna, asta inseamna ca o sa fii pe strada doar odata

| Skizzi a răspuns:

Nu cred că ar interzice numeni asta. Până la urmă, astea sunt lucruri de comun acord între tine(spre exemplu) și partener/parteneră. Nu te poate acuza nimeni că ai contribuit la răspândirea virusului. Doar, eventual dacă comiți vreun viol sau săruți pe cineva cu forța? Baftă!

| Alexandru_Darius_1996 a răspuns:

Daca convietuiti împreună nu conteaza fiindca daca ati fi luat covid 19 l ati lia si cu si fara sex
In concluzie este perfect ok

| Arthur2000 a răspuns:

Sunt permise de lege dar ca sa din ce am inteles virusul intra mai adanc atunci cand faci sex

| darrio2007 a răspuns (pentru Arthur2000):

Ha, ha, ce gluma bună! Bag-o si tu mai putin.