| yubitha a întrebat:

E posibil ca sa raman insarcinata daca iubitul meu a ejaculat in afara? cat la suta sunt sanse ca sa raman insarcinata? trebuie sa fie un jet puternic ca sa raman insarcinata? penisul trebuie sa fie introdus de tot ca sa pot ramane insarcinata? va rog fara mistouri

Răspuns Câştigător
| cristi_6546 a răspuns:

Slabe sanse sa ramai insarcinata atita timp cat sperma nu ajunge in vagin si mai ales spermatozoiti nu ajung la ovar si apropo nu trebuie sa fie jet puternic sau sa fie introdus de tot penisul ca sa ramai insarcinata dar cel mai bine ia un test de sarcina de la farmacie si eu zic sa folosesti prezervativu data viitoare sa nu mai ai stres

4 răspunsuri:
| Siimooona a răspuns:

A ejaculat afara sau aproape inauntru? Nu trebuie sa fie introdus de tot ca sa ramai insarcinata. Jet puternic...ce sa zic nu e ca la paintball, nu tintesc la 2 metri... orice ejaculare te poate lasa insarcinata chiar daca cantitatea de sperma este mica. Poti sa ramai insarcinata si de la lichidul preejaculator. Fa-ti si tu un test de sarcina la 10-14 zile de la contactul sexual. Aveti mai mare grija pe viitor.

| gaby37 a răspuns:

99,9%

| M_3091 a răspuns:

1-posibilitatea de a ramane insarcinata intr.un contact sexual exista mereu
2-cat la%? nimeni nu stie asta depinde si de perioada ta fertila si de lichidul preejaculator
3- nu, trebuie sa fie spermatozoizi ca sa ramai insarcinata
4- nu
5- Protejeaza.te!:*

| claudica2703 a răspuns:

Buna! ce pot sa spun.
1-e bine ca a ejaculat afara
2-e rau pentru ca in lichidul eliminat inainte de ajaculare se pot afla spermatozoizi, deci chiar daca ejacularea s-a efectuat in afara se poate sa fi ajuns unde nu trebuie unul mai multi spermatozoizi.
desi sansele sunt foarte mici sa se fi intamplat asta ai face bine sa iti faci un test de sarcina daca a trecut ceva timp de la intamplare (aprox 2 saptamani)