| Loredana96 a întrebat:

E posibil ca testul de sarcina sa fie pozitiv dar totusi sa nu fii insarcinata?

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca nu te duce capul sa citesti instructiunile de pe cutie, desigur

| corbulalbrosu a răspuns:

In astfel de situatie se impune repetarea testului cu 2 testere, unul identic si un altul de marca diferita pentru a confirma sau infirma primul rezultat. Totusi, pentru a obtine un rezultat corect/valid pe care sa-l poti lua in considerare, asteapta o saptamana dupa ziua in care ar fi trebuit sa-ti inceapa menstruatia. Sanatate.

| peperonies a răspuns:

Este posibil dar improbabil.

| DumnezeuTatal a răspuns:

N-ai tu atata noroc.

| Jessica007 a răspuns:

S-ar putea! Depinde si de test.Mie nu mi s-a intamplat niciodata.Adica daca nu am fost mi-a iesit tot timpul negativ, nu am intampinat probleme de acest gen.Analizele te asigura in proportie de 100% daca esti sau nu insarcinata.Bafta!

| ʎpooɯ a răspuns:

Da, desi rare ori se intampla.
Citeste mai mult despre rezultatul fals pozitiv aici:

https://www.reginamaria.ro/......-cmsid-403