| Adina2442 a întrebat:

Cum va iesi testul de sarcina la 2 saptamani dupa avortul spontan? Este posibil ca inca sa iasa pozitiv? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiind în perioada de lăuzie, iese pozitiv de cele mai multe ori. Dacă ai contact sexual până la prima menstră ai rămas iar însărcinată deoarece colul nu este închis.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Posibil sa iasa pozitiv

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Va ieşi POZITIV :)

Este posibil ca testul de sarcină să mai identifice hormonul HCG în urină TIMP de 3-8 săptămâni DUPĂ avort ( în funcţie de tipul testului, de avort, de vârsta sarcinii avortate, de organismul tău, etc. )!

"Exista anumiti factori care pot influenta rezultatul?
Utilizarea testului de sarcina Surechek intra-un interval de 8 saptamani dupa nastere sau avort poate determina aparitia unui rezultat pozitiv al testarii, datorita prezentei hormonului HCG in organism." - SURSA :
http://www.contraboli.ro/test-de-sarcina-surecheck/

TREBUIE să mergi la un control ginecologic şi să faci o ecografie ovariană/pelvină ( sau una transvaginală )!

Toate cele bune.

Răspuns utilizator avertizat
| Varsson a răspuns:

O sa iasa pozitiv.