| Cineva_4932 a întrebat:

E posibil sa raman insarcinata daca atunci cand am facut-o cu el(am facut-o cu prezervativ)cand a iesit din mine mi-a ramas prezervativu lipit de zona de langa vagin? Eu una nu cred ca e posibil sa fiu insarcinata, dar am mai ramas odata si totusi acum imi e frica si as vrea sa mai aud unele pareri...multumesc

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În ce perioadă a ovulaţie erai?
Dacă el a fost integru şi a fost înlăturat cu grijă fără a pierde din lichidul seminal nu sunt probleme.
Poţi face şi un test de sarcină la 7 zile de la acel contact.
Pa, pa.
Sănătate.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Greu de spus. Daca sperma s-a varsat si a ajuns in vagin, atunci poti fi insarcinata.

| Floreenofficial a răspuns:

Depinde care parte... daca era partea cu sperma?

| Fabolous a răspuns:

Cumpara un test de sarcina de la farmacie. La 4-5 zile dupa contactul sexual. Asa va fi cel mai sigur. Dar eu totusi cred ca nu ai ramas.

| sufletranit_5626 a răspuns:

Dupa 3 saptamani se face un test de sarcina.ce 4 zile...da`ti un search pe google sau consultati un doctor ginecolog...

| Anonimaa909 a răspuns:

Eu una nu cred ca ai cum sa ramai insarcinata daca prezervativul era lipit de vaginhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 3 saptamani se face un test de sarcina. ce 4 zile... da`ti un search pe google sau consultati un doctor ginecolog...