| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex cu prezervativ, dupa aceea am mai stat vreo 10 minute si am facut-o iar fara prezervativ este posibil sa fi ramas insarcinata? drumu' nu si-a dat in mine dar este posibil sa mai fi ramas... pe ea? mi-e frica rau de tot sigh nu stiu ce sa ma fac sa nu raman insarcinata a cam trecut o saptamana va rog mult raspundeti-mi!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca intre cele doua contacte sexuale, barbatul s-a spalat bine cu apa multa si sapun pe organele genitale si a urinat, riscul de sarcina e cuprins intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care erai tu. Daca nu a indeplinit cele doua masuri de igiena, atunci riscul este dublu sau chiar mai mare. Nu mai ai ce face acum, trebuia sa te gandesti inainte. Macar nu-ti mai face griji, fiindca daca esti insarcinata, poti afecta copilasul, ii poti face rau.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Când ai făcut-o fără prezervativ nu te-ai gândit sau erai pe altă lume?
Este suficient o picătură şi gata sarcina dacă te mai aflai şi în perioada de ovulaţie.
Voi nu vă spălaţi după fiecare contact sau ce?
Fă un test de sarcină.
Pa, pa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Normal ca exista foarte mari sanse.Mai ales daca el nu si-a facut dus dupa prima partida si daca nu a urinat, ca sa elimine orice rest de sperma!

Ia pastila de a doua zi urgent!

| catthshshshs a răspuns:

A trecut o saptamana deci nu ai de ce sa mai iei pastila, nu mai are efect. A fost greseala ta, daca vei scapa, trebuie sa fii constienta de riscuri si sa nu mai repeti greseala. La minim 21 de zile dupa respectivul contact, fa un test de sarcina si vei afla raspunsul.

| stefangeles a răspuns:

Ai 50% sanse asa ca fa un test de sarcina si scapa de griji big grin

| cristy_4404 a răspuns:

Fa un test de sarcina ca sa fii tu sigura ca nu ai nimic si pe viitor sa nu mai faci greseli ca asta protejativa de fiecare data atunci cand faceti sex dragoste si nu mai accepta sexul neprotejat e spre binele tau doar tu ai de pierdut baiatul nu pierde nimic.

| kristinutza a răspuns:

Am avut si eu astfel de dubii... dar carede-ma ca prietenul tau a avut grija el de asta sa fie totul "kurat". Stai linistita,

| macgyver a răspuns:

Daca dupa, ai facut fara prezervativ, se prea poate sa ramai insarcinata. Daca te-ai spalat bine acolo dupa ce ati facut, nu sunt sanse prea mari sa ramai.