| isit a întrebat:

E vorba de un coleg de clasa. Acum vreo trei zile am vorbit pe mess... la inceput s-a purtat cam cum se poarta la scoala, cu tot felul de tachinari, iar apoi a devenit dintr-o data serios si imi spunea ca vrea sa ma cunoasca mai bine si ca ma considera perfecta asa si tot felul de aiureli de genul acesta. Initial am crezut (si probabil sperat) ca face misto, iar cand i-am spus sa inceteze cu bataia de joc a spus ca il ranesc neavand incredere in el si ca tine foarte mult la mine. Din seara aceea, ma tot abordeaza pe mess si imi spune lucruri care ma rusineaza... ca ma considera frumoasa, dezinvolta, naturala, ma alinta, imi spune ca vrea sa mearga pe acelasi drum cu mine si lucruri care ma lasa masca. Eu nu ma dau in vant dupa el. E tocilarul clasei, iar cand nu vorbeste cu mine, vorbeste numai de scoala sau nu vorbeste deloc, iar la ore nici nu aduce vorba de discutiile de pe mess. Eu am incercat sa il evit, iar el se pare ca si-a dat seama. Colegele m-au sfatuit sa fiu sincera cu el si sa ii spun sa ma lase, dar pe mine intr-un fel ma amuza, e pentru prima data cand mi se spun lucruri de genul asta ma rog. Pe de alta parte, uneori simt ca sunt antagonista in toata povestea asta, fiindca eu nu fac decat sa ii fac jocul si probabil ca ii dau sperante. Chiar nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,si tocilarul clasei poate avea sentimente, chiar mai multe si mai puternice decat neortodocsii ceilalti.Tot ce trebuie tu sa faci e sa te hotarasti.Sau da, sau nu.Nu-l poti tine in sah la nesfarsit.El ti-a spus,si-a deschis inima, acum asteapta sa vada ce spui tu, mai mult nu poate face.Ai sansa unei legaturi frumoase,daca e tocilar inseamna ca e un baiat serios a carui inima, spre marea surpriza a tuturor, bate pentru tine.Nu cred ca a glumit sau ca isi bate joc. Uita-te cu atentie la el si gaseste-i partile bune. Oricum, hotaraste ce vrei sa faci.Sa-l lasi sa astepte la nesfarsit doare mai mult decat crezi.Bafta multa, sa iei hotararea corecta si sa fii fericita.Pa,pa!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu iti place de el spune-i sa te lase daca simti ceva pentru el incearca sa te combini.

| Castiel a răspuns:

Daca nu simti nimic pentru el spune-i mai repede cu cat ii lasi mai mult timp cu atat si face mai multe sperante si este mai nasol pentru el va suferii mai mult! Si la scoala nu vorbeste asa pentru ca este mai timid si pe mess este alta treaba! Sau daca chiar simti ceva pentru el combina-te conteaza ca este tocilar?yawn poate ajungi sa il schimbi nu? In fine tu fii sigura pe ce simti si actioneaza conform simturilor!

| katy a răspuns:

Spune-i ca vrei sa ramaneti buni prieteni dar nu vrei sa aveti o relatie pe motiv ca fiind in aceeasi clasa, relatia nu va tine si mereu asa se si intampla

| Anndrey1234 a răspuns:

E tipic pentru un baiat sa se dea mare pe mess sau prin sms`uri, dar cand e vorba de discutat fata in fata se blocheazalaughing(stiu din experienta). Daca nu il placi spune-i frumos in fata, explica-i sa para cat mai putin dureros.A doua varianta e sa risti si sa incerci sa fi cu el.Este si o zicala:"daca nu risti, nu castigi!". Sper sa te ajute cu cevawinking

| Katheriina a răspuns:

Pai.Si eu m-am confruntat cu asa ceva thinking
Dupa mine eu zic ca el chiar te placestraight face Si te rog eu mult nu ii da sperante daca stii ca nu vei fi cu el straight face El poate si-a dat seama chiar acum ca tu esti aleasa inimii luihee hee Nah eu zic sa vorbesti cu el calm si sa ii zici ca nu are sanse sa fie cu tine. zii ca nu va potriviti.straight face

| katy_1746 a răspuns:

Spune-i adevarul tu decat sa afle de la altii asta il va durea mult mai mult

| bebelusha_2573 a răspuns:

Nu ii mai face sperante ca isi face degeabatongue