| ALEXANDRA1356 a întrebat:

Vreau sa va cer o parere.
Fostul meu prieten ma tot jugneste, facandu-ma in toate felurile posibile si imposibile, deoarece am ales sa o iau pe alt drum, pe mptove ca mereu era violent cu mine, dadea in mine, considera ca pentru tote ce se intampla si pentru comportamentul lui tampit este numai vina mea. pur si simplu l-am suportat asa un an de zile. pentru ca mereu cand voiam sa ma separ de el, se apuca de plans si imi spunea ca se omoara...
Dar de o saptamana am pus punct la tot, nemairezistand.
Am uitat sa va spun, ca acum o luna noi am mai fost separati, timp in care eu cu un prieten foarte bun mai vechi ne-am dat seama ca altele ne sunt sentimentele. Deci el pur si simplu ma trata exemplar, stia sa se comporte cu mine. Ma rasfata mereu, ma alinta...
el a aflat, si speriata de amenintarile lui m-am impacat cu el.
Acum ca totul s-a terminat intre noi, ma ameninta cu tot felul de chestii, ma jigneste ( facandu-ma cu**a pentru ceea ce am facut atunci... ). imi spune ca nu va permite niciodata sa pot fi fericita, pentru ca cica EU SUNT AIA CARE SI-A BATUT JOC DE EL, SI NU VA PERMITE SA POT FI FERICITA.
sincer nu stiu ce sa mai fac sa scap de el... sa inceteze cu amenintarile. sa nu ma mai caute. sa ma lase o data in pace.
( cu politia nu functioneaza... cu vorba buna nici atat. )
Sau na. Sunt momente cand eu... chiar ma simt vinovata. poate ca are dreptate cand ma jigneste ( pentru ca eu abia o terminasem cu el, si deja ma " imprietenisem " cu celalalt )... Voi ce credeti? happy

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cred ca deja te-ai inmuiat prea tare. Mai cedeaza odata, ca sa ajungi presul lui, si tu impreuna cu picioarele lui sa traiti nedespartiti pana la moarte.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Doar lasa-l in pace. Face asa pentru ca este ranit si pentru ca vede ca ai trecut repede peste el. Ai facut foarte bine ca te-ai despartit de el, o sa regrete peste putin timp ca te jigneste. Tu doar nu il baga in pasa, lasa-l sa vorbeasca. Tu spune-i actualului ce se intampla, si nu are cum sa iti strice fericirea.

| anonimg a răspuns:

Tu esti de vina pentru ca te arunci prea repede in bratele baietilor. In plus, motivatiile tale sunt dintre cele egoiste, si nu dintre cele a le casatoriei.

| Oana92 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa apelezi totusi la ajutorul politiei. Si ma cred ca ar trebui sa realizezi ca tehnica prin care baietii rai obtin mereu ce vor e aia ca te fac pe tine sa te simti vinovata.

| Felys a răspuns:

Mergi si fa reclamatie la politie, nu doar sa il ameninti, cand o sa ii vina politia la usa si se vor lua de el ii ingheata vorbele in gura

| Exilee a răspuns:

SI de ce te jigneste? Voi fetele mereu sunteti "nevinovate''.

| Cristiann25 a răspuns:

De ce nu functioneaza cu politia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of,of,of.
Scoate-ti din cap ''eu sunt de vina pentru ca m-am imprietenit prea repede cu altcineva''..Nu,nu esti de vina ca el a fost violent cu tine,ca s-a comportat mizerabil!
Singura ta vina este ca i-ai permis asta de la bun inceput,ca ai suportat si ai continuat sa ramai cu el,din frica de a nu recurge la ceva urat.
MARE GRESEALA!
Ignora-l complet,complet.
Daca te suna,nu-i raspunde, ba chiar poti incepe prin a-ti schimba numarul de telefon.
Nu mai vorbi cu el defel si incearca cat de mult poti sa il eviti.
Daca se tine de tine si continua sa te ameninte, neaparat apeleaza la familie, la apropiati, la politie poate.De ce nu te-ar ajuta? E vorba de o chestiune grava.e vorba de o amenintare.Trebuie sa se implice.

Ai grija ce faci cu viata ta si nu te arunca prea repede in bratele altuia.
Toti sunt ''tandri'', dragastosi, perfecti la inceput.Deabea pe urma isi arata adevarata masca.

Noapte buna happy

| Satango a răspuns:

Buna!
O sa-ti spun scurt si la subiect. Nu sti iubii!

| stark47 a răspuns:

E doar o obsesie, cand va gasi altceva sa isi hraneasca orgoliul te va lasa pe tine in pace.nu cred ca trebuie sa le iei prea in serios.el e obisnuit ca tie sa iti fie frica de el si sa te intorci la el exact din acest motiv.iar acum ca i-ai aratat ca nu e chiar asa mareste amenintarile.e disperat, lasa-l in lumea lui

| SparkleO a răspuns:

Suna la 112 si zi-le ca nu mai poti iesi din casa de frica lui...

| secret093 a răspuns:

Eu cred ca e obsedat de tine. Doamne, sa nu te simti vinovata, nu ai gresit. El nu se simte vinovat cand era violent cu tine? Mai lasa-l in pace si nu-i mai cauta in coare atat. Vorbeste si cu parintii tai, poate ei vor reusi ceva.

| superady98 a răspuns:

Parerea mea este ca nu trebuie sa iti fie teama deoarece un barbat adevarat nu ar lovi sau jigni o fata deci este doar un cocalar prost, cat despre prietenul tau care a fost alaturi de tine eu cred ca ar trebui sa-i acorzi sansa de a fi cu tine si de a vindeca ranile provocate de jigodia care isi spune barbat.Iti urez mult succes si multa putere sa treci peste asta happy