| Adelaa_8950 a întrebat:

E vorba despre fostul meu prieten.Am fost impreuna 6 luni, suntem din acelasi oras.Ne-am iubit enorm, ne-am despartit dintr-o prostie. El inainte a fost cu o fata 9 luni, a fost o prostie, era o relatie virtuala intre ei.De doua saptamani el s-a impacat cu fata aiastraight face.(wtf?). De cand ne stim, nu rezistam mai mult de vreo doua zile sa nu vorbim, dar acum, de o saptamana nu am mai vorbit DELOCstraight face. I-am trimis un mesaj azi, nu mi-a raspuns...Pe mess il am la ignor, ma are la ignor.Nu o sa merg la el acasalaughing. M-am gandit sa il bag acum pe un id de al meu sa il intreb dc nu mi-a raspuns la mesaj. Voi ce credeti? Mentionez ca inca tin la el, dar nu vreau sa-i arat... dau funda si voturi

Răspuns Câştigător
| Allexandraaa a răspuns:

Se vede cu fata aia? Chiar nu vad rostul despartirii voastre.stii...daca nu ati rezistat mai mult de 2 zile sa vorbiti unul cu altul nu stiu dc ar renunta asa usor la relatie si la tinestraight face.
Pe net. fiecare isi face o parere "mintala" despre celalalt. Daca nu s-a vazut cu acea fata face to face. el are o imagine "perfecta" a ei in minte.si poate de aceea a ales-o pe ea. oh go on Isi va da seama ce a pierdut.
Nu te lasa la elwinking. Fa-ti prieteni noi. fete baieti. nu e cazul sa incepi o noua relatie daca nu esti pregatita. Iti va fi destul de greu sa treci peste asta pentru ca vad ca tii la el si ai pus suflet. Dar incerca. stii ca poti. Fa diferite activitati. iesi afara mergi la strand iesi cu prietenii... ORICE. Cand isi va da seama ce a facut va fi prea tarziu :*.

5 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Crezi ca te iubea daca s-a impacat cu fosta? asa repede. intelegeam daca trecea timp, mai bine mergi la el acasa si clarifici lucrurile fata in fata.

| SimonaAdina a răspuns:

Parerea mea este sa il lasi in pace, sa nu il mai cauti e destul ca i-ai dat acel mesaj.Ti-o spun din propria experienta, daca incerci sa faci ceea ce ti-ai propus o sa vada ca nu poti sa stai fara el si atunci el va considera ca poate sa faca orce ca pana la urma tot il vei ierta.Si in plus daca te iubea cu adevarat nu se impaca cu fosta.Mai exista inca o posibilitate:poate ca el ti-a zis ca s-a impacat cu fosta doar ca sa te faca geloasa. Daca a vrut sa te faca geloasa si te iubeste o sa se intoarca la tine, chiar daca o sa dureze si o luna.Si eu am trecut prin ce ai trecut tu si am facut la fel ca tine, l-am cautat eu de mai multe ori si am insistat si a vazut ca nu pot sa stau fara el si a facut ce a vrut el crezand in mintea lui ca o sa il iert de fiecare data.Tu ai facut ceea ce trebuie ia-i trimis acel mesaj, dar daca el nu o sa-ti raspunda inseamna ca nu te iubeste si nu il intreseaza ce faci.Trebuie sa ai rabdare si sa-l lasi pe el sa te caute.Sa-i areti ca poti sa treci peste tot chiar daca il iubesti.ai grija de tine si sper sa iei decizia buna.

| LaraDésire a răspuns:

Nu trebuie sa faci asta. Nu il lasa sa se creada atat de important. Nu il tot stresa pentru ca el nu stie ce a pierdut din moment ce tu inca il cauti. Daca el prefera sa aiba o relatie virtuala, inseamna ca ii este frica sa aiba una reala. Deci ar trebui sa fii fericita ca ai scapat de acel tip si esti libera in cautarea altora.

| cristinaxt a răspuns:

Eu zic sa-ti faci un id fals si sa faci pe psiholoaga si sa afli, daca il intrebi tu direct atunci aiurea isi va da seama ca esti in limba dupa el.
iar daca s-a impacat cu tipa aceea inseamna ca te-a lasat pentru ea, deci ea e mai importanta decat tin...winking

| Anne_8887 a răspuns:

Hmm, dar nu aveti prieteni comuni? Asa poti afla daca el inca mai tine la tine. Parerea mea este ca ar trebui sa ii spui ca inca mai tii la el. Si daca sentimentele nu mai sunt reciproce, nu mai conteaza. Crede-ma o sa te simti mai usurata dupa. Bafta!