| Dana32 a întrebat:

Ei doi sunt X si Y.
X este fostul prieten, cu care am avut o relatie de 2 ani si jumatate. O relatie frumoasa, dar certuri dese.
Y este un amic, devenit peste noapte, un "pretendent". Am fost impreuna cu grupul la o petrecere, ( fara X ), iar acolo, s-a aprins o "flacara" intre noi. Ne-am sarutat. Mi-a trezit niste emotii inimaginbile.
A doua zi, m-am despartit de X, pentru ca Y imi acaparase deja toate, dar absolut toate gandurile.
Totul bine, timp de 2 saptamani. Insa, incepand cu saptamana trecuta s-a produs o raceala intre mine si Y. Eu il cautam, el nu. Era rece.Cu chiu cu vai ne vedeam. Aici se schimbau rolurile. Eu eram frivola, si el tot pupacios si afectuos. M-a bulversat complet!

Fiind foarte orgolioasa, am zis sa nu-i mai dau niciun semn. Zis si facut.
Dar, ma reintalnesc cu X (fostul prieten ). Si realizez ca e super-mega-extra schimbat. Il cunosc ca in palma, si stiu ca aceasta schimbare e reala. Imi dau seama ca inca mai tin la el (mult, chiar foarte mult).

Asadar, datorita faptului ca lui Y i-am dat o sansa, dar nu a reusit si nici nu a stiut sa profite de ea, m-am hotarat sa ma intorc la X.
Insa, inca mai am unele dubii.

Voi, daca ati fi pus in fata unei asemenea situatii, cum ati reactiona?
Si pun aceasta intrebare, pentru ca eu, sunt prinsa intre 2 baieti, care tin la mine, insa care ma bulverseaza prin faptele lor.

Deci?

6 răspunsuri:
| Allexis a răspuns:

Eu cred ca Y vroia doar un pic de sex si ca X, daca e suficient de destept, nu se va mai impaca iar cu tine. A, si mai cred ca nu te pricepi sa iti alegi iubitii.

| Buttercup30 a răspuns:

Gandeste-te cu cine ai fi mai fericita. Tine cont de schimbarile baietilor.Eu sincer l-as alege pe x in care ai mai multa incredere mai ales ca ai spus ca lu y i-ai acordat o sansa si nu a stiut sa profite de ea.Si in plus x tine mai mult la tine

| crisuuu_7907 a răspuns:

Pai tu ar trebui sa te decizi pe care dintre ei 2 il iubesti mai mult pentru ca asa nu se poate sa te tot joci cu ei...incearca sa i compari sa vezi care te merita si ia o decizie

| Ana_4223 a răspuns:

Pai :
1.cel care te iubeste mai mult sau tine mai m, ult la tine
2.la care tii tu mai mult
3.cel carecare te respecta mai mult
4.care arata mai bine
5.la care crezi tu ca.ti poate fi mai bine cu el.
Funda?

| cristiano9 a răspuns:

Nu stiu ce as face in locul tau, dar in locul lui X sigur nu te'as m'ai accepta.

| BuddyBreakThough a răspuns:

Sincer eu i-as lasa pe amandoi...chiar daca vor suferi putin, e mai bine decat X sal urasca pe Y sau invers...succes in continuare