| -TattO- a întrebat:

Ei. sper sa imi cititi si mie povestea si sa ii gasiti si voi un raspuns!

Mai stiti fata aia indiferenta de ma tot amageam cu ea? o terminasem cu ea, i-am sters numarul si o stersesem si din lista. Au trecut 2 saptamani si aseara vorbeam pe mess cu o colega de'a ei. Fosta i-a spus asteia la scoala ca tine la mine. Apoi din cate am mai auzit-o pe colega asta a ei ca i-a spus cam tot ce s-a intamplat intre noi. Dar i-a spus cam tot ce a vazut ea rau la mine. Ca eram posesiv, ca trebuia sa stiu eu ce face ea si din astea. Apoi a inceput si asta ca poate am exagerat si eu, ca ea (fosta) nu e chiar asa ca o cunoaste de 3 ani si ca ea nu e obisnuita cu faze de faceam eu. Deci ii lua apararea. Si apoi i.am zis ca daca tine la mine sa arate. Si ca i-a mai spus ca nu m-a vazut cateva zile bune pe mess. Bun! am scos-o de la ignore. A intrat pe mine cu "buna" "ce mai faci" "cum mai esti" si din astea.

Ii raspundeam distantiat. A fost la balul ei la care trebuia sa ma duc si eu daca nu ne certam. Am intrebat-o cum a fost a zis ca bine si nu prea. Am intrebat-o ce i-a lipsit, cu toate ca nu trebuia sa o intreb. A dat de inteles ca eu dar asa ocolit raspunsu de fapt a zis ca nu stie daca mai conteaza acum.

Ma intrebat cum a fost fara ea

un raspuns de la ea gen "a fost destul de naspa.ca sa zic asa... dar tot la fel ca tine.incerc sa ma obisnuiesc" "dar nu stiu cand o sa reusesc"

Apoi am mai vorbit dar nu mult, ca de obicei o vorba la juma de ora. Pana la urma a iesit de pe mess si a zis ca mai vorbim.

Ce ar da de inteles?

Daca ar fi sincera si ar recunoaste ca a gresit si ea as mai incerca o data sa continuam. Dar nu recunoaste si cred ca vrea sa fiu eu ala de face iar primul pas. Dar de ce eu? ea a fost ceea care a profitat si a fost rece fata de mine. Nu cred ca s-a schimbat in timpul asta. Eu pot zice ca m-am mai schimbat putin.

Dar problema e; ca eu deja am intrat in starea aia de as vrea-o inapoi cu toate ca ma retine sa zic hai. Pentru ca eu o sa pic de fraier iar, stiind ca ma are la mana sau ceva gen.

colega asta a iei zice sa vorbim, sa discutam problemele si sa ne impacam. Ca daca nu lasam unu de la altu nu facem nimic.

Ce e de facut?

3 răspunsuri:
| itarkan a răspuns:

Si ea zice la fel ca tine: de ce eu?
daca tu tii la ea, arata-i si tu lucrul asta. nu conteaza cine face primul pas, important e ceea ce urmeaza. cred ca pana la urma are dreptate si colega aia a ei.

| Nykwtza a răspuns:

Fa tu primul pas pentru ca stii ea se indoeste de tine pentru ca daca tu ai spusk pina aici a fost ea ca sh cum se teme ca sa nu primeaska un raspun negativ la akeasta intrebare! daca o iubesti fa tot posibilul sh inpakate! paftawinking

| zuzu_3768 a răspuns:

Fa exact cum ti-a spus colega ei.Are dreptate.Bafta! :*happy