| elanul78 a întrebat:

Elanul78 va multumeste la toti cei care ati dat raspuns vizavi de intrebarea mea, si pot sa va raspund si eu la cite intrebari pe care dvs mi le adresati, chiar daca am avut mai multe joburi asta nu inseamna ca nu am avut vacante s-au am neglijat familia si inclusiv pe ea, mai mult seara cand ajunceam acasa desi eram obosit ma jucam cu copii asta in cazul in care ei nu dormeau, povesteam impreuna toti, ea ma astepta cu mancare si tot ce era mai frumos, asta pina la un moment dat, deci nu cred ca am neglijat-o, chiar eu i-am zis sa mearga sa isi caute ceva de lucru ca sa mai iasa din casa, copii mai crescusera ceva, i-am spus ca nu trebuie castigul ei sa il bage in casa poate sa faca ce vrea cu ei, castigam eu destul ca sa intretinem familia, dumineca si sambata nu exista sa nu iesim undeva, dimineata cu copii si seara noi 2, ce pot sa va zic, ca a gasit un loc de munca la nasa unui copil deal nostru al fiului cel mai mare, la o cofetarie, si deaici a inceput totul, si uite asa asa usor usor sa ajuns la divort, seara cand trebuia sa iasa de la lucru ii ziceam ca ma duc sa o astept ca na e intuneric si aveam masina sa nu o las sa vina singura pe drum, si ea nu si nu ca se descurca, ca doar inainte cand ne potriveam a ora de plecare spre casa eu sau ea ma suna sa ma intrebe daca mai stau la lucru, aici a cunoscuto si pe prietena aceasta care e mai invarsta mult decat ea, si eu o cunosc stiu cine este, of, of, am vazut-o pe aceasta femeie umblind cu brbatii am sunato pe sotia mea si am chemat-o sa ii arat cu cine umbla ea si ca nu e ok si ea a raspuns nu ma intereseaza ce face ea, ce sa inteleg, prin natura serviciului meu mai exact eu lucram la distrigaz si trebuia sa impart facturile la societati printre care si un local, restaurant, si aici era prietena ei cu cineva sarutandu-se si mangainduse, atunci cand am vazut am chemat-o, ii cunosc sotul acestei d-ne nu era el, ce sa va zic ca a fost data afara de acolo de unde a lucrat ca nu mai facea fata a spus nasa, ca avorbit personal cu mine m-a intrebat ce se intampla cu ea, copii ii voi iubi mereu, nu ma vad cu ea, cu copii da, eu am plecat din casa era normal nu am vrut sa impartim nimic, cu o singura conditie, nu va duce pe altcineva acolo in casa linga copii mei, poate sa mearga unde vrea, nu vreau sa ii privez viata dar cred ca e normal, voi ce credeti? sunt multe de povestit si asa este daca e sa o ascultati pe ea totul se schimba, dar un mik aspect incepuse sa nu ii mai ajunga cca 25mil lei /luna fara sa nmai plateasca gaz apa s. a. m. d, acum imi spuneti de ce se descurca sau cum se descurca cu 6millei/luna? si pensia de 1, 6millei/luna deci 7, 6millei/luna, de aici plateste cheltuieli si tot ce trebuie, de copii am eu grija cu haine, mancare si ce mai trebuie le mai duc eu, multumesc celor care citesc si imi raspund si o sa mai revin

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Iti spun un amanunt.Nu este musai sa ai o prietena care calca stramb ca si tu sa faci acelasi lucru.Toate trebuie trecute prin mintea ta, toate tin de educatia si vointa ta.Nu o forteaza nimeni sa faca la fel, nu mai este un copil sa fie influentata de cei din jur. Tu, pentru ca inca o mai iubesti, ii cauti justificari, ii iei apararea, cum s-ar spune.In timp vei vedea ca lucrurile nu stau chiar asa.Filozofezi prea mult la trecut si iti va face rau. Daca de copii ai grija, nu iti mai fa probleme cum se descurca ea.Gandeste-te si la tine, asa cum ti-am mai spus, altfel vei suferi!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Trebuie sa ai o discutie serioasa cu ea, sunt copii la mijloc, sa vezi ce are de gand.

| Linda a răspuns:

Roga-te Domnului sa-i vina mintea la cap.

| madagascar a răspuns:

Buna nu stiu care a fost intrebarea anterioara, dar din cate inteleg sotia te-a inselat si ai divortat si in continuare iti vezi si ajuti copii. ma bucur ca ai divortat, nu inteleg de ce oamenii acepta infidelitatea partenerului sau partenerei pentru copii, decat o viata stresat si chinuit mai bine liber si cu copii langa tine. apreciez ca ti legatura cu copii si ii ajuti, multi tati nu fac acest lucru, ai incredere in tine, Dumnezeu are grija de toti si ne rasplateste pe masura faptelor noastre.

| AllenTJ a răspuns:

Aprob!

| nitro99 a răspuns:

Nu sunt in masura sa va judec. sfatul meu este sa va asezati amandoi si sa vorbiti calm despre motivele pentru care nu ati mai putut continua sa traiti impreuna. Ea ar trebui sa constientizeze faptul ca are o raspundere f importanta: copiii vostri. ganditi-va ca orice ati face ei vor fi cei mai afectati. chiar daca tu ai grija de ei si mama lor nu pune suflet in cresterea si educarea lor, acest lucru se va observa in viitor. un copil are nevoie de mama si de tata, nu doar unul dintre parinti. Incearca sa analizezi toate optiunile de impacare cu ea, poate reusesti sa-i deschizi ochii pana nu e prea tarziu.Niciodata nu e prea tarziu. Fii sincera cu ea si fa-te inteles ca vrei ca si ea sa fie sincera cu tine.
Nu am experienta. dar sfaturile acestea sper sa te ajute.
Stima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum zici tu in romanul de mai sus happy