| gsmatei a întrebat:

Este adevarat ca ceaiul de tei actioneaza ca un inhibitor asupra libidoului?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, dar efectul apare la cantitati mari si este foarte redus.

| cristina a răspuns:

Da

| gabrielgypps a răspuns:

Se spune ca numai asupra erectiei la barbati. insa eu cel putin nu am sesizat acest lucru, ba din contra. pana la urma totul e in creier si daca un barbat este convins ca daca bea o gura de ceai de tei pateste ceva, sigur o sa pateasca.
libidoul este dorinta sexuala a unei persoane, si asta chiar ca nu este influentata de ceaiuri. mai degraba sa te feresti de tutun prietene.